DTB, Yenicami ve Mormenekşe kayıpsız - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Şubat 4, 2023
Spor

DTB, Yenicami ve Mormenekşe kayıpsız

DTB

İki hafta sonra, 6 grup birincisi ve en iyi iki grup ikincisi, Tamsu U15 Final Grubu’na yükselecek ve final mücadelesi verecek

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun düzenlediği Tamsu U15 Futbol Ligi’ndeki grup mücadelesi heyecanı devam ediyor. 8 hafta geride kalırken; grup birinciliğini ilan eden tek takım Mormenekşe oldu.
Sponsorluğunu Ektam Kıbrıs Ltd.’nin üstlendiği Tamsu U15 Futbol Ligi grup karşılaşmalarında oynadığı 8 karşılaşmanın 8’ini de kazanarak 24 puan elde eden Mormenekşe, son iki haftaya en yakın takipçisi Dipkarpaz’ın 9 puan önünde girdi ve Grup Birincisi olarak Tamsu U15 Final Grubu’na yükseldi.
Kayıpsız diğer bir grup lideri ise, 6’ncı Grup Lideri Yenicami oldu. Ancak 24 puanlı Yenicami’yi 21 puan ile Küçük Kaymaklı takip ediyor.
Kayıpsız olmamasına rağmen, Grup Birinciliği mücadelesinde en rahat takımlardan biri de 2’nci Grup Lideri Yalova oldu. 20 puanlı Yalova son iki haftaya en yakın takipçisi Baf Ülkü Yurdu’nun 5 puan önünde girmeyi başardı.
6 grup birincisi yanında, en iyi puana sahip iki grup ikincisinin final grubuna yükseleceği Tamsu U15’de 36 takımın 6 farklı grupta mücadele ediyor.


Tamsu U15 Ligi 1. Grup
Takımlar  O  G  B  M  A  Y  AV  P
1.D.T.B  8  7  0  1  76  5  71  21
2.T.Ocağı  8  6  1  1  44  6  38  19
3.Düzkaya  8  3  1  4  22  19  3  10
4.Dikmen  8  3  0  5  16  33  -17  9
5.Lapta  8  3  0  5  28  47  -19  7
6.Ağırdağ  8  1  0  7  11  87  -76  3
9.hafta programı:
11 Mayıs Cumartesi: TOL – Dikmen Gücü; Düzkaya – Ağırdağ B.; Lapta – DTB

Tamsu U15 Ligi 2.Grup
Takımlar  O  G  B  M  A  Y  AV  P
1.Yalova  8  6  2  0  47  7  40  20
2.B.Ülkü Yurdu  8  4  3  1  53  9  44  15
3.B. Bağcıl  6  4  1  1  31  10  21  12
4.Lefke  8  3  2  3  30  23  7  11
5.Binatlı  8  2  0  6  24  43  -19  4
6.Denizli  8  0  0  8  3  93  -93  0
9.hafta programı:
11 Mayıs Cumartesi: Yalova – Binatlı; BÜY – B.Bğacıl; Lefke – Denizli.

Tamsu U15 Ligi 3.Grup
Takımlar  O  G  B  M  A  Y  AV  P
1.Akademi S.E.M.D.  8  7  0  1   40  9  31  21
2.Paşaköy  8  7  0  1  35  14  21  21
3.Cihangir  8  3  1  4  23  13  10  10
4.Görneç  8  2  1  5  8  29  -21  7
5.Hamitköy  7  1  1  5  9  25  -16  3
6.Serdarlı  7  1  1  5  6  31  -25  -6

9.hafta programı:
11 Mayıs Cumartesi: Cihangir – Görneç; Akademi Spor – Hamitköy.
12 Mayıs Pazar: Paşaköy – Serdarlı.

Tamsu U15 Ligi 4.Grup
Takımlar  O  G  B  M  A  Y  AV  P
1.Mormenekşe  8  8  0  0  51  7  44  24
2.Dipkarpaz  8  5  0  3  19  18  1  15
3.Geçitkale  8  4  0  4  24  21  3  12
4.Dörtyol  8  4  0  4  20  27  -7  12
5.Y.Boğaziçi  8  2  1  5  15  22  -7  7
6.Vadili  8  0  1  7  9  43  -34  1
9.hafta programı:
11 Mayıs Cumartesi: Y.Boğaziçi – Dörtyol; Vadili – Dipkarpaz; Geçitkale – Mormenekşe.

Tamsu U15 Ligi 5.Grup
Takımlar  O  G  B  M  A  Y  AV  P
1.D.Pınar  8  7  0  1  50  9  41  21
2.M.Türk Gücü  8  7  0  1  44  11  33  21
3.Çanakkale  8  4  0  4   23  20  3  12
4.Türkmenköy  8  4  0  4  26  27  -1  12
5.M.İdman Yurdu  8  1  0  7  9  36  -27  3
6.Maraş  8  1  0  7  7  56  -49  3
9.hafta programı:
11 Mayıs Cumartesi: Türkmenköy – Mağusa İ.Y; Dumlupınar – Çanakkale;  Maraş – MTG

Tamsu U15 Ligi 6.Grup
Takımlar  O  G  B  M  A  Y  AV  P
1.Yenicami  8  8  0  0  63  4  59  24
2.K.Kaymaklı  8  7  0  1  71  10  61  21
3.Gönyeli  8  5  0  3  41   18  23  15
4.Çetinkaya  8  2  0  6  20  32  -12  6
5.Göçmenköy  8  2  0  6  15  54  -39  6
6.G.Gücü  8  0  0  8  1  93  -92  -4
9.hafta programı:
11 Mayıs Cumartesi: Yenicami – Gönyeli; Çetinkaya –  K.Kaymaklı; Göçmenköy –Gençlik Gücü

 

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar