Spor

Drift şampiyonları ödüllerini aldı


 

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün organize ettiği Alpet Drift Şampiyonası 2014 sezonunda dereceye giren yarışmacılar ödüllerini aldı.
KK Otomobil Kulübü tarafından düzenlenen Şampiyonlar Balsosu’nda dereceye girenler yanında sezon boyunca düzenlenen organizasyonlara katkı yapanlara da anı plaketleri takdim edildi.
Gönyeli’de bulunan Le Chetau Romance Restaurant’ta yapılan ödül töreninde bir sezonda yapılan 5 yarış sonunda şampiyonluğa ulaşan Celal Bozbeyli, ikinci Kerim Beşok ve üçüncü Enver Haskasap ödüllerini alkışlar arasında aldı.
İlk üç sırada yer alan yarışmacıların yanında 4’üncü İbrahim Yücebaş, 5’inci Edim Macila ve 6’ncı Mustafa Kızılova’nın da kupa aldığı geceye Spor Bakanı Serdar Denktaş da katılanlar arasında oldu.
Gecede ayrıca sezon boyunca mücadele eden tüm yarışmacılara da katılım plaketi verildi.Topçu müjdeyi verdi
Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü Başkanı Zeki Topcu gecede yaptığı konuşmada 2014’de başarılı olan sporcuları kutlarken, 2015 sezonuna sponsor olacak firmayı da bulduklarının müjdesini verdi.
Topçu, sezona ismini verecek ana sponsorun ismini önümüzdeki günlerde açıklayacaklarını söylerken, hedeflerinin 2015’te çitayı daha da yükseltmek olacağını ve kulüp olarak 2015’te tüm kulüp, dernek ve kurumların iş birliği içerisinde hareket etmelerini sağlamak için gerekli adımları atacağını belirtti.

Denktaş’tan pist sözü
Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün Şampiyonlar Balosu’na katılan Serdar Denktaş da yaptığı konuşmada drift tutkunlarının sevineceği haberi söyledi.
Özellikle antrenman ve yarış için pist sıkıntısı çeken driftçilere pist yapma sözü veren Spor Bakanı Denktaş, bakanlık tarafından yapılacak drift pisti için Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü ile temas halinde çalışmalara başlayacaklarını vurguladı.
Gecede kulübün organizasyonlarına katkı koyanlara da plaket takdim edilirken gazetemiz Havadis’in spor yazarı Ahmet Özsoy’a da katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi.Başa dön tuşu