Dr. Okan Dağlı’ya Türkiye’ye giriş yasağı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 25, 2024
KıbrısManşet

Dr. Okan Dağlı’ya Türkiye’ye giriş yasağı

Okan DağlıOkan Dağlı

Federal Kıbrıs İnisiyatifi, Mağusa İnisiyatifi aktivistlerinden ve CTP eski milletvekili ülkemizin tanınmış doktorlarından Okan Dağlı, Türkiye’ye giriş yasağı olduğu gerekçesiyle bugün sabah gittiği İzmir havaalanında alıkonuldu ve ilk uçakla KKTC’ye geri gönderildi.

Eşi, DAÜ öğretim Üyesi Ulaş Dağlı ile bu sabah Ercan Havaalanından İzmir’e uçan Okan Dağlı, İzmir Havaalanı polisi tarafından ‘Türkiye’ye giriş yasağı’ olduğu gerekçesi ile tutuklandı ve havaalanı hücresine kondu. Dr. Dağlı Ercan’a sefer yapan ilk uçağa bindirilip gönderildi.
Dr. Dağlı’ya yönelik bu yasak infial yarattı.

Dağlı, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulundu:


Türkiye’ye alınmayıp ilk uçakla geri gönderildim. Gerekçe “Türkiye’nin güvenliği aleyhinde faaliyetlerde” bulunmak. Orada yıllarca biriktirdiğim dostlukları, bana doktorluk mesleğini öğretenleri, bir çok güzel günlerimi ve o güzel insanları nezarette olduğum. 8 saat boyunca bir film şeridi gibi beynimden geçirip ülkeme döndüm.
Bir şunu diyen bir yazı 'TEBLİĞ ve TEBELLÜĞ TUTANAĞI TARİH/SAAT MEVCUT TAHDİT/GİRİŞ YASAĞI MEVCUTU AP/ARAMA KARARI YRUK PASAPORT/KİMLİK NO ADI/SOYADI DOĞUM YERİ/DOĞUM TARİHİ 25.02.2022 17.00 G-82 (Ülkemiz Aleyhine Faaliyetlir) KKTc D00002536 OKAN DAĞLI 20/09/1964 GAZİMAGUSA İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ 08.09 08.09.2020 TARİH VE 9829206 DOSYA NUMARASI İLE ADINIZA G-82 (GENEL GÜVENLİĞİMİZ ALEYHİNE FAALİY YETLER) TAHDİT KAYDI/GİRİŞ YASAĞI MEVCUT OLDUĞU TESPİT EDİLDİĞİNDEN; Ülkemize giriş yapabilmeniz için Türkiye Cumhuriyeti/ Konsolosluğundan Özel Meşruhatlı vize alarak gelmeniz gerekmektedir. Bilgilerinize sunulur 25.02.2022 saat 17.00 Büyükelçiliği- Hazurun Tebliğ My Eden Serkan TOZLUOGLU Göç İdaresi Görevlisi Tebellüğ Eden2 Erdinç TIRNAVALI Göç İdaresi görevlisi DAĞLI Tahditli Yolcu' görseli olabilir
Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar