Dr. Küçük Stadı tamam! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Ocak 28, 2023
Spor

Dr. Küçük Stadı tamam!

Dr. Küçük Stadı tamam!

 

Dr. Fazıl Küçük Stadı’nda yapılan yenilenme çalışmaları en nihayet tamamlanmak üzere. Stadyumun çim zemini, Güney Lefkoşa’daki GSP Stadı’nın tohumları alınarak yenilendi, kale arkalarındaki kumluk alana da çim ekilerek çalışmalar için alan yaratıldı


Saha çevre telleri değiştirilen Dr. Fazıl Küçük Stadı’nı kullanan takımlar olan Mağusa Türk Gücü ve Dumlupınar’ın renklerine uygun koltuklar da tribünlere monte edildi. Lig şampiyonu ile Yenicami arasında gelecek sezon öncesi oynanacak Süper Kupa finalinin Mağusa’da oynanma ihtimali var

Metin DELİDENİZ

Ülkemizin tarihi futbol stadyumlarından Mağusa’daki Dr. Fazıl Küçük Stadı’nın kapıları son iki sezondur kapalı kaldı. Saha zemininin bir türlü maç oynayacak kaliteye kavuşturulamaması üzerine zeminin sıfırdan yenilenme çalışmalarına başlanması ile stadyumda restorasyon da gündeme gelince sahanın kapanma kararı alındı.
Suriçi’ndeki tarihi Canbulat Stadı’nın da sentetik zemin olması ile alternatif oluşturması sonucu kapatılan Dr. Küçük Stadı’nda yenilenme işlemleri en nihayet tamamlandı. Spor Dairesi Mağusa bölge sorumlusu Kemal Mahirel’den edinilen bilgiye göre sahanın büyük bölümünün yenilendiği ve yeni sezonda kapılarını hizmete açabilecek duruma geldiği öğrenildi.

Çim tohumu GSP’den…

Dr. Fazıl Küçük Stadyumu’nun çim zemini için tohumlar Güney Lefkoşa’daki GSP Stadı’ndan alındı. Çim zemini tamamen yenilenen Dr. Fazıl Küçük Stadı’nın daha önce kale arkaları da çim değildi ve şimdi o alanlara da çim ekildi. Takımların antrenman ve çeşitli çalışmalarını kale arkalarındaki bu alana ekilen çim zeminde yapabilecek, böylece oyun alanı içerisindeki çimler fazla zarar görmeyecek.
Stadyumda ayrıca tribünlerde de düzenleme yapıldı. Tribünlere protokol tribünü bölümü oluşturuldu. Ayrıca koltuklar da yenilendi. Sahayı kullanacak olan Mağusa Türk Gücü ve Dumlupınar takımlarını temsil eden renkler olan sarı-kırmızı ve yeşil tonlarında koltuklar tribünlere monte edildi.
Futbol maçı oynanması için çok az bir çalışması kalan Dr. Küçük Stadı Süper Kupa’ya göz kırpıyor. Gelecek sezon öncesinde lig şampiyonu ile kupa şampiyonu (Çetinkaya-Yenicami) arasında oynanacak olan Süper Kupa final maçının Mağusa Dr. Fazıl Küçük Stadı’nda oynanması ihtimali var.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar