Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi'nde tavan çöktü - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Aralık 7, 2023
KıbrısManşet

Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi’nde tavan çöktü

Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi'nde tavan çöktü. KTOEÖS bugün Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi'nde okulda çocukların altında oturduğu koridorun tavanının çöktüğünü açıkladı.

Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi’nde tavan çöktü. KTOEÖS bugün Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi’nde okulda çocukların altında oturduğu koridorun tavanının çöktüğünü açıkladı.

KTOEÖS yaptığı yazılı açıklamada “Okulların, Eğitim Bakanlığı tarafından ivedi bir şekilde bakımdan geçirilmesi ve böylesi tehlikeli olayların yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınması gerekliliğini belirtir, olası benzer bir durumda oluşabilecek vahim sonuçlardan dolayı kamuoyunun sizleri affetmeyeceğini vurgularız.” ifadeleri kullanıldı.


Açıklama şöyle:

Geçtiğimiz yaz dönemi boyunca, sendikamız fiziki yapısı kötü birçok okulun; öğretmen, öğrenci ve okul çalışanlarının can ve mal güvenliğini tehdit ettiğini görsellerle ortaya koymuş, okulların altyapı sorunlarına önemle dikkat çekmeye çalışmıştı. Buna karşın, Eğitim Bakanlığı ise  “okulların arka veya kullanılmayan kısımlarını yayınlıyorsunuz” şeklinde kamuoyunu yanıltıcı açıklamalar yapmıştı.

 

Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesine ait yapısal sorunları İKİ kez kamuoyuyla paylaşmamız ve gerekli uyarıları yapmamıza rağmen, bugün okulda çocukların altında oturduğu koridorun tavanının çökmesi, durumun ne kadar ciddi olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.

 

Öğrencilerin bulunduğu bir ortamda tavanın çökmesi çok kötü bir durumdur ve herhangi ciddi bir yaralanmanın olmaması büyük bir şanstır.

 

Okulların, Eğitim Bakanlığı tarafından ivedi bir şekilde bakımdan geçirilmesi ve böylesi tehlikeli olayların yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınması gerekliliğini belirtir, olası benzer bir durumda oluşabilecek vahim sonuçlardan dolayı kamuoyunun sizleri affetmeyeceğini vurgularız.

Mehmet GÜNEYLİ

Mali Sekreter

Yönetim  Kurulu (a.)

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar