DP Memur-Sen’i ziyaret etti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 16, 2024
Kıbrıs

DP Memur-Sen’i ziyaret etti

DP Memur-Sen ziyaret

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, beraberindeki bazı DP milletvekili adayları ve parti yetkilileri ile birlikte Memur-Sen’i ziyaret ederek, Başkan Akın Manga ve Yönetim Kurulu üyeleri ile biraraya geldi.

Ataoğlu ziyarette yaptığı konuşmasında, Memur-Sen de dahil olmak üzere birçok sendika ve sivil toplum kuruluşları ile pandemi sürecinde oluşan ekonomik şartlarla ilgili her zaman işbirliği ve istişare içerisinde olduklarını, gerek çalışanların gerekse de işverenlerin sorunlarını giderme anlamında her zaman ortak paydada buluşmaya hazır olduklarını ifade etti.


“DP, UZLAŞI VE ÇÖZÜM ODAKLI SİYASETİ İLE GELECEĞİ PLANLAYACAK BİR YAPIDADIR”

Sorunlara çatışma değil uzlaşı kültürü ile yaklaşmak gerektiğini ifade eden Ataoğlu, iş dünyası, özel sektör ve kamunun bir bütün içinde çalışarak ekonomik kalkınmanın ilk adımını atma kararlılığında olduklarını belirtti.

Ataoğlu, kendisi için uzlaşmacı olmanın esas olduğunu, yeni dönemde de hükümete geldikten sonra, uzlaşı kültürü içinde KKTC Devleti’nin devamlılığını sağlamak ve Türkiye’nin etkin ve fiili garantisinde gelecek yılları planlayacak yapıda olduğunu belirtti.

MANGA: “DP’NİN ASGARİ ÜCRET KONUSUNDAKİ DİK DURUŞUNU SELAMLIYORUZ”

Memur-Sen Başkanı Akın Manga da yaptığı konuşmasında, Demokrat Parti’nin hükümet dönemlerinde kendilerine her zaman yardımcı ve işbirliği içerisinde olduğunu, bu ilişkilerin gelecek dönemde de artarak devam edeceğine olan inancının tam olduğunu söyledi.

Manga ayrıca, DP’nin asgari ücretin belirlenmesindeki dik duruşunu, çalışanlar adına selamladıklarının altını çizdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar