DP 10. Kurultayına hazırlanıyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Haziran 10, 2023
Kıbrıs

DP 10. Kurultayına hazırlanıyor

????????????????????????????????????

[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]D[/dropcap]emokrat Parti 10. Kurultayı öncesinde gerçekleştirdiği örgüt kongrelerine devam ediyor.

DP’den verilen bilgiye göre, bu çerçevede Lefkoşa bağlı Ortaköy, Yeniceköy, Çukurova ve Yenişehir kongreleri gerçekleştirildi.


Kongrelerin Divan Başkanlığını Lefkoşa İlçe Yönetim Kurulu üyesi Ozan Erenay yaptı. Kongrelerde konuşan DP Genel Sekreteri Mehmet Erol Aktoprak, partiye gönül veren demokratların makam ve mevkilerin gelip geçici olduğunu idrak edebildiğini, dolayısıyla Demokrat Parti’yi bugünlere birlik ve beraberliğin getirdiğini söyledi.

Aktoprak, partililere; “bu birlik ve beraberliğimiz, coşkumuz, heyecanımız olduğu sürece her türlü sorunun üstesinden geleceğimizi biliyoruz çünkü biz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sevdalılarıyız” diye seslendi.

Aktoprak, Demokrat Partililerin, Serdar Denktaş başkanlığında emin, ehil, dürüst ve inançlı adımlarla millet için çalıştıklarını belirterek, devlete ve millete hizmet için çalıştıklarını, halkın refahı ve devletin dünyada hak ettiği yerini alması için mücadelelerinin sürdüğünü vurguladı.

DP ÖRGÜT, KADIN VE GENÇLİK BAŞKANLARI BELİRLENDİ

Bu arada yapılan seçimler sonucunda Ortaköy Örgüt Başkanlığına Talat Pekri, Kadın Örgütü Başkanlığına Simge Seyranoğlu, Gençlik Örgütü Başkanlığına da Özlem Ocak seçildi.

DP Yeniceköy Örgüt Başkanlığına Ahmet Hazar, Kadın Örgütü Başkanlığına Zehra Halısız, Gençlik Örgütü Başkanlığına Ahmet Bardak seçildi.

Çukurova Örgüt Başkanlığı’na Tevfik Mercan, Kadın Örgütü Başkanlığına Akile Sofu, Gençlik Örgütü Başkanlığına Kemal Çoban, son olarak Yenişehir Örgüt Başkanlığına Hüseyin Tosunoğlu, Kadın Örgütü Başkanlığına Hatice Tosunoğlu, Gençlik Örgütü Başkanlığına ise Çağın Eşeli oybirliği ile seçildi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar