Dövme Yaptırana Yüzde 15 Prim! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Şubat 3, 2023
Dünya

Dövme Yaptırana Yüzde 15 Prim!

Dövme Yaptırana Yüzde 15 Prim!

ABD'nin New York kentinde, vücutlarına şirket logosunu yaptıran çalışanlarına yüzde 15 prim ödeyen işveren, uygulamanın gördüğü ilgiden memnun olduğunu ifade etti.
Rapid Realty adlı emlak firmasının sahibi Anthony Lolli ve vücutlarına kurum logosu dövmesi yaptıran şirket çalışanları, Anadolu Ajansı muhabirinin sorularını yanıtladı.

ABD’de tartışma konusu haline gelen, bulduğu ticari taktik hakkında açıklamada bulunan Lolli, uygulamanın ilk kez kendi isteğiyle vücuduna şirket logosunu dövme yaptıran Adam Altman’a jest olarak verdiği yüzde 15 primle "şans eseri" başladığını söyledi.


Lolli, şirket çalışanları ve medyanın yoğun ilgisini çekmeyi başaran uygulama kapsamında bugün itibariyle 800 personelden 48’inin vücutlarına şirket logosu dövmesi yaptırdığını söyledi.

"GANGNAM STYLE GİBİ YAYILIYOR"

Uygulamayla ilgili iş çevresinden ve vatandaşlardan pozitif tepkiler aldığının altını çizen Lolli, "İşini ve şirketini sevenler uygulamaya katılıyor. Çalışanlarımız dövmeyi bir bağlılık sembolü olarak görüyor" dedi. Lolli, uygulamanın, Güney Koreli şarkıcı PSY’nin Gangnam Style şarkısının klibine benzer biçimde yayıldığını ve uluslararası etkiye yol açtığına işaret etti.

Kendisi henüz dövme yaptırmayan Lolli, katılımcıların sayılarının 100’u bulması halinde uygulamaya katılacağını bildirdi.

YAPTIRANLAR PİŞMAN DEĞİL

Omuzuna şirket logosu dövmesi yaptıran emlak satış danışmanı Joseph Tighe, işine daha bağlı hissetmeye başladığını söyledi. Dövmenin kurum içindeki takım ruhunu güçlendirdiğine inandığını belirten Tighe, "Benim açımdan çok olumlu bir tecrübe oldu. Diğer arkadaşlarım da benim gibi düşünüyor. Pişman değilim" diye konuştu.

Şirket logosu dövmesini kulağının arkasına yaptıran bir diğer satış danışmanı Brooke Koropatnick, "Çok heyecan verici bir tecrübeydi. Uygulama, takımımızı birbirine kaynaştırdı. Bu fırsatı şirketimiz ve kendimiz adına iyi değerlendirdiğimizi düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Dövmenin bir yaşam tarzı olduğunu belirten David Stupar, "Birçok kimse bana neden dövme yaptırdığımı soruyor. Bu dövme sayesinde kendimi mesai arkadaşlarımla aynı ailenin ferdiymiş gibi hissediyorum. Benim ailem şu an bin kişiden daha kalabalık" dedi.

İlk kez dövme yaptırdığını belirten Danielle Gilo ise işini çok sevdiğini, dövmenin motivasyon açısından kendisine olumlu etki yaptığını ifade etti. Gilo, "Bana neden dövme yaptırdığımı, işten ayrılmam durumunda ne yapacağımı soruyorlar. Neden işimden ayrılmalıyım ki" diye konuştu.

DÖVME YAPTIRANLARIN GELİRİ ARTTI

Vincent Pilgrim de dövme yaptırmasında etkili olan iki noktanın para ve bağlılık olduğunu belirtti. Kendisi açısından "taahhüt" anlamı taşıyan dövmenin, şirketi ile olan bağını güçlendirdiğini söyleyen Pilgrim, bir aile ortamında çalıştıklarını dile getirdi.

Rapid Realty çalışanları, yapmış oldukları satışlardan yüzde 25 oranında prim alıyor. Şirket logosu dövmesi yaptıran çalışanlar ise ek olarak yüzde 15’lik bir kazanç elde ediyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar