Döviz yeni haftaya nasıl başladı ? - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
EkonomiSürmanşet

Döviz yeni haftaya nasıl başladı ?

Dolar/TL güne 4.0654/4.0660 seviyesinde başladı. Euro ise 4.99’dan işlem görüyor. Sterlin ise güne 5,71 civarında başladı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın erken seçim tarihini 24 Haziran olarak açıklamasının ardından kısa sürede siyasi belirsizliğin son bulacağı algısı ve 65 günlük bu sürenin olası popülist politikalar için yeterli zaman tanımayacağı beklentisiyle kur ve faizde sert düşüş yaşanmıştı. Dolar/TL 4.20’li seviyelerden 4.01’e kadar gerilemişti. Bugün ise Dolar/TL 4.0654 sevilerinde seyrediyor. Euro ise 4.99’dan işlem görüyor. Sterlin ise güne 5,71 civarında başladı.

Petrol fiyatları OPEC öncülüğünde devam eden arz kesintileri ve güçlü talebin arz fazlasını kademeli olarak düşürmesiyle bu hafta başında gördüğü üç yılın yüksek seviyelerine yakın seyrediyor.


Bankacılar önümüzdeki hafta Merkez Bankası’nın faiz kararının piyasalarda belirleyici olacağını TCMB kararı öncesi bugün açıklanacak Nisan ayı tüketici güven endeksinin ve Mart ayı Merkezi yönetim borç stokunun takip edileceğini söylediler

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar