Yaşam

Döveç Group çalışanlarından gönüllü kan bağışı


Döveç Group çalışanlarından Kızılay Haftası’nda gönüllü kan bağışı yaptı… Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle tüm adaya öncülük eden Döveç Group Kuzey Kıbrıs’ının kan ihtiyacının karşılanmasına destek olmak ve kan bağışının önemine yönelik bilinç oluşturmak amacıyla Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay’ı ile ortak kan bağış etkinliği düzenledi. Etkinlik 2 Kasım Cumartesi günü “Döveç Group” Merkez Ofis’te gerçekleştirildi.

Döveç Group Merkez Ofis’te düzenlenen etkinlikte kan vermeye uygun olan personellerin yanı sıra etkinliğe gelen vatandaşlar da destek verdi.

Her yıl binlerce insan, bir kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybetmektedir. Bu bilinçle hareket eden Döveç Group çalışanları yılda iki defa Gazimağusa Kızılay Şubesi ile ortaklaşa “Kan Bağışı” kampanyasını yürütmekte ve her yıl yaklaşık 100 Döveç Group personeli bu kampanyaya katılarak kan bağışının önemine dikkat çekmektedir.

Herkesin her an kana ihtiyacı olabileceğini belirten Döveç Group Yönetim Kurulu Başkanı Burçin Döveç, kan bağışlamak toplumsal bir olaydır. Bağışladığımız bir damla kan bir can demektir. Kan bağışı konusunda herkesi duyarlı olmaya çağırıyorum ifadelerinde bulundu. Bu etkinlik vesilesiyle 29 Ekim- 4 Kasım Türk Kızılay’ının Kızılay Haftası Kutladığını belirtti.

Gazimağusa Kızılay Kan Merkezi yetkilileri ise başarılı bir kampanyanın gerçekleştiğini belirtirken, Döveç Group çalışanlarının sosyal sorumluluk kapsamında gösterdikleri bu yakın ilgiye teşekkür ettiler.

 
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı