Spor

Dostluk Kupası KTFF Karması’nın
Yer: Cihangir Stadı
Hakemler: Mehmet Sezener, Murat Çalışkan, Mehmet Ekşici
KTFF Karması: Hasan Piro (Dk.46 Mehmet Özeralp), Aydın, Mehmet Kaygısız, Aykut, Salih, Serhan (Dk.46 Can), Ünal (Dk.45 İbrahim Gökova), Halil (Dk.80 Kenan), İbrahim Çıdamlı, Uğur (Dk.46 Fırat), Kasım
LTTFF Karması: Ferhat (Dk.78 Kemal), Mete, İlyas, Luke, Hassan (Dk.63 İbrahim), James, Joseph, Erol (Dk.86 Ertürk), Kaan, Cristoper (Dk.72 Srcus), Dotson
Goller: Dk.8 Uğur, Dk.61, Dk.70 Kasım (KTFF Karması) – Dk.57 Dotson (LTTFF Karması)Her yıl geleneksel olarak düzenlenen, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Karması ile Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu (LTTFF) Karması arasında dün Cihangir Stadı’nda dolu tribünler önünde oynanan dostluk maçını KTFF Karması 3-1 kazandı.
Karşılaşmanın 8. dakikasında Kasım’ın savunma arasına derinlemesine pasında Uğur Gök plase bir vuruşla topu ağlara yolladı: 1-0.
İlk devre 1-0 KTFF Karması üstünlüğünde tamamlandı.
57. dakikada Joseph’in pasında savunma müdahale etmeye gecikince Dotson’un sert şutunda top ağlarla buluştu ve skora denge geldi: 1-1.
61. dakikada İbrahim Çıdamlı’nın pasında Kasım ceza alanı dışında önünü boşalttı ve topu yerden sol köşeye göndererek takımını yeniden öne geçirdi: 2-1.
68. dakikada kullanılan köşe vuruşunda Luke’nin kafa vuruşu, kaleci Mehmet’in de müdahalesiyle direkten döndü.
70. dakikada İbrahim Çıdamlı’nın ceza alanı içine şık pasında Kasım gelişine tek hamlede topu ağlara yolladı ve farkı ikiye çıkardı: 3-1.
Karşılaşma 3-1 KTFF Karması üstünlüğünde tamamlandı.

Ödül töreni
KTFF Karması ile LTTFF Karması arasında oynanan Dostluk Maçı sonrasında ödül töreni düzenlendi.
İlk olarak karşılaşmanın hakemlerine maç anısına ödülleri takdim edilirken, ardından ise mağlup olan LTTFF Karması’na madalyaları verildi.
Daha sonra ise Dostluk Maçı’nın galibi KTFF Karması’na madalyaları ve KTFF Karması adına kaptan Serhan’a Dostluk Kupası’nı KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu ile LTTFF Başkanı Kemal Soyer birlikte verdi.

 

(Fotoğraflar: Abdullah EĞİLMEZ)

Başa dön tuşu