FutbolSpor

Donduran sessizlik: 0-0

Lefkoşa Atatürk Stadı’nda buz gibi havada oynanan 15. haftanın açılış maçında lider Yenicami ile Türk Ocağı golsüz berabere kaldı


YENİCAMİ’NİN PENALTI İSYANI:

Ülkenin en soğuk gecesini yaşadığı gündeki maçın ilk devresi gol pozisyonu açısından oldukça kısır geçti. İkinci devrede Yenicami, Kenneth ve Tansel ile gole çok yaklaşırken kaleci İrfan’ın John Ebuka’yı ceza alanında düşürdüğü pozisyonda siyah beyazlılar penaltı beklerken hakem Turgay Misk’in devam kararına isyan etti

MALİK KORKUTTU, REMZİ KIZARDI:

Maçın 48. dakikasında Ocak oyuncusu Yakubu Malik saha içerisinde havale geçirdi ve bir anda yere düştü. Sağlık ekibinin müdahalesi ile yeniden hayata dönen Malik daha sonra ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Öte yandan 90+3’te Ocak oyuncusu Remzi ikinci sarıdan kırmızı kart gördü

Yer: Lefkoşa Atatürk Stadı
Hakemler: Turgay Misk, Mehmet Eksici, İsmail Egeli
Yenicami: Ercan, Yasin, Emin, Hasan Ulukök, Hüseyin Sadıklar, Zihni, Ünal, Kenneth (Dk. 80 Faruk), Tansel, Ebuma, Esin (Dk. 66 Mehmet Altın)
T. Ocağı: İrfan, Mahmut, Turgut Kaan, Akende (Dk. 88 Ali Avcısoy), Mehmet Uçar (Dk. 59 İlker İnceler), ilker Tek, Ahmet Coşkun, Remzi Betmezoğlu, Tanbora, Ahmet Can, Melik (Dk. 48 Doğukan)
Kırmızı kart: Dk.90+3 Remzi (T.Ocağı)

K-Pet Süper Lig’de 15. haftanın açılış maçında Yenicami, Atatürk Stadı’nda Türk Ocağını konuk etti. Çok soğuk bir havada oynanan karşılaşmayı az sayıda futbolsever izledi.
İlk devresi gol pozisyonu bakımından kısır geçen mücadelenin ilk 45 dakikası 0-0 tamamlandı.
47. dakikada Kenneth’in şutunda Mahmut topu kale çizgisinden çıkardı.

48. dakikada Malik saha içerisinde havale geçirdi ve bir anda yere düştü. Sağlık ekibinin müdahalesi ile yeniden hayata dönen Malik daha sonra ambulans ile hastaneye kaldırıldı.
75. dakikada John Ebuka ceza sahasında kaleciden topu kurtardı, İrfan’ın müdahalesi ile yerde kaldı, hakem Turgay Misk devam dedi. Bu pozisyona büyük itirazlar yapıldı.

90+2. dakikada Tansel’in ceza sahası içinden çok sert sutunu kaleci İrfan uçarak çıkardı.
90+3. dakikada Remzi ikinci sarı karttan kırmızı gördü ve karşılaşma da başladığı gibi 0-0 sona erdi.
Bu sonuçla Yenicami ligin ilk devresini 33 puanla tamamlarken, Türk Ocağı da sezonun ilk yarısını 24 puana noktaladı.

“Buz” gibi penaltı

Ahmet ÖZSOYBaşa dön tuşu