Trump'a izinsiz alıntı şuçlaması - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Eylül 30, 2023
Dünya

Trump’a izinsiz alıntı şuçlaması

Trump’a izinsiz alıntı şuçlaması… ABD’de Cumhuriyetçilerin muhtemel başkan adayı iş adamı Donald Trump’ın eşi Melania Trump, kongre konuşmasında okuduğu metinde izinsiz alıntı yapmakla suçlandı.

BBC’nin haberine göre, Cumhuriyetçilerin Ulusal Kongresi’nin ilk gününde sahneye çıkan Melania Trump, konuşma metninin, First Lady Michelle Obama’nın 2008 yılında yaptığı kongre konuşmasından alıntılar içerdiği suçlamasıyla karşı karşıya kaldı.


Trump’ın konuşma metninde örneğin, “Ailem bana şu değerleri aşıladı; hayatta ne istiyorsan onun için çok çalış, sözün söz olsun, söylediğini yap ve sözünü tut, insanlara saygılı davran.” ifadesinin Michelle Obama’nın 2008’de okuduğu metinde geçen bir cümleyle benzerliğine dikkat çekildi.

Michelle Obama’nın kongre konuşmasında da şu satırlar yer alıyordu:

“Barack ve ben, aynı değerlerle yetiştirildik: hayatta ne istiyorsan onun için çok çalış, sözün söz olsun, söylediğini yap, onları tanımasan ve onlarla aynı fikirde olmasan bile insanlara saygılı ve onurlu davran.”

Melania Trump, kongre konuşmasında ayrıca eşini, “ülkesi için savaşacak şefkatli bir adam” sözleriyle tanımladı.

Slovenya asıllı eski bir manken olan Trump’ın konuşmasını bir ekibin yardımıyla hazırladığı da belirtildi.

Ön seçim sürecini galip bitiren Trump, perşembe günü yeterli delege desteğini kazanması halinde Cumhuriyetçi Parti’nin nihai başkan adaylığını ilan edecek. Kısa bir süre önce Trump, başkan yardımcısı adayı olarak Indiana Valisi Mike Pence’i açıklamıştı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar