“Doğru İle Yanlış Arasında Bir Yarış Olacak” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 28, 2024
Kıbrıs

“Doğru İle Yanlış Arasında Bir Yarış Olacak”

“Doğru İle Yanlış Arasında Bir Yarış Olacak”

“DELEGELER DEVLET CİDDİYETİNİ BARINDIRAN, MÜCAHİTLİK RUHUYLA ÇALIŞAN, AİLESİNDEN VE SOYADINDAN GELEN ENGİN DENEYİMLERİ DEVLET VE PARTİ YÖNETİMİNE AKTARAN ZİHNİYETİ DESTEKLEYECEK”

“BEYLİK LAFLARLA PARTİMİZİ BUNCA SÜREDİR OYALAYAN VE DEVLETİN ÖNÜNDE ENGEL OLANLAR BİR KEZ DAHA HÜSRANA UĞRAYACAKLARDIR”


TAK- Küçük, “Ayakları havada söylemler ve ithamlarla, ‘projelerimiz, kadrolarımız, ekiplerimiz hazırdır’ gibi beylik laflarla partimizi bunca süredir oyalayan ve devletin önünde engel olanlar bir kez daha hüsrana uğrayacaklardır” dedi.
Başbakan Küçük yaptığı yazılı açıklamada, UBP Kurultayı’na kısa bir zaman kala UBP Genel Başkan adayı Milletvekili Ahmet Kaşif’in açıklamalarının çıkmaza düştüğünün yeni bir tezahürü olarak dikkat çekmekte olduğunu kaydetti.

“ASILSIZ İDDİALAR…”

Başbakan Küçük şöyle dedi:

“Sn. Kaşif, son yaptığı açıklamayla şahsımın UBP’de ciddi sıkıntılar yarattığı keşfinde bulunmuştur. Bununla da yetinmemiş, hem ülkenin hem de partinin yeni sorunlarla karşı karşıya kalmasında ve varolan sorunların da aşılamamasında şahsımın sorumlu olduğunu ‘tespit’ etmiştir. Politik basiretsizlik, insanı gerçekte bulunmayan olguların varmış gibi ‘keşfedilmesine’ kadar götürebilmekte, kendi kurguladıkları felaket senaryolarına ilk inananlar da kendileri olmaktadır. Sn. Kaşif, asılsız iddialar ve ithamlarla partimize vakit kaybettirmektedir.

Öte yandan Sn. Kaşif bir süredir tarafımla sürdürülen polemiğin sağlıksız ve seviyesiz bir noktaya doğru gittiği tespitimizi bile sahiplenecek olgunluktan uzak olduğunu göstermiştir. Aynı açıklamada Sn. Kaşif, yaşananların kendisinden değil şahsımdan kaynaklandığını iddia ederek polemik ortamını yeniden seviyesizleştirmek istemektedir. Biz, partimize yakışır bir olgunlukta, siyasi temelde tartışmalarımıza devam edeceğiz. Sn. Kaşif’in hayal dünyasının ve iftiralarının aksine her vurgumuzun temelinde somut olgular, olaylar ve veriler bulunacaktır.”

Kaşif’in seçilmesi halinde kimseyi ötekileştirmeyecekleri gibi soyut bir iddiada daha bulunduğunu, bunun zaten her genel başkanın yapması gereken bir uygulama olduğunu vurgulayan Küçük, “ Sn. Kaşif bir parti yöneticisi ya da genel başkanının rutin faaliyetleri arasında yer alan uygulamaları devasa bir proje ya da büyük bir açılımmış gibi göstermeye çalışmaktadır. Sn. Kaşif, hükümetimizin program, siyaset ve projelerini uygulamaya talip olduğunu ve yeni bir siyaset getiremediğini utangaç bir şekilde itiraf etmiştir” ifadelerini kullandı.

“SEVGİ, SAYGI VE DİSİPLİN TEMELİ”

Parti içinde sevgi, saygı ve disiplin temelinde hareket edilmekte, ötekileştirme gibi hatalara asla düşülmemekte olduğunu belirten Başbakan Küçük, “Sn. Kaşif, ötekileştirme, görevden alma gibi iddialarının maddi temeline inebilse rahatlıkla görebilecektir ki söz konusu görevden alma gibi işlemler kurumlarımızın daha iyi çalışabilmesi, aksayan kadrolarımızın taze kanlarla takviye edilmesi amacıyla gerçekleştirilmiştir. Bizler, her zaman daha iyi, daha başarılı ve yetenekli kadroların işbaşına gelmesinden yana olduk, olacağız” dedi.

Ahmet Kaşif’in devlet kademesinde aksayan, randımanlı çalışmayan, halka hizmet götürülmesinde sıkıntılar yaratan unsurları sahiplenmek yerine, söz konusu değişiklikleri devlet işlerinin daha kaliteli yürütülmesi temelinde ele almak zorunda olduğunu kaydeden Küçük, aksinin tamamen kuru muhalefet ve popülizm olduğunu belirtti.
Küçük açıklamasını şöyle tamamladı:

“Sayın Kaşif, ilk defa doğru bir tespitte bulunmuştur. Evet, kurultayımız doğru ile yanlış arasında bir yarış olacaktır. Ve delegelerimiz devlet ciddiyetini barındıran, mücahitlik ruhuyla çalışan, ailesinden ve soyadından gelen engin deneyimleri devlet ve parti yönetimine aktaran zihniyeti destekleyeceklerdir.

Ayakları havada söylemler ve ithamlarla, ‘projelerimiz, kadrolarımız, ekiplerimiz hazırdır’ gibi beylik laflarla partimizi bunca süredir oyalayan ve devletin önünde engel olanlar bir kez daha hüsrana uğrayacaklardır.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar