Doğan’dan final dokunuşu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Nisan 18, 2024
FutbolSporSürmanşet

Doğan’dan final dokunuşu

Doğan Türk Birliği

Nicosia Group Kıbrıs Kupası yarı final rövanş maçında Doğan Türk Birliği, Girne’de Küçük Kaymaklı’yı son dakika bulduğu golle eledi ve adını finale yazdırdı.

Futbolda Nicosia Group Kıbrıs Kupası yarı final ikinci rövanş maçı dün akşam Girne’de oynandı. Doğan Türk Birliği ile Küçük Kaymaklı arasında Mete Adanır Girne 20 Temmuz Stadı’ndaki mücadeleyi 3-1 kazanan Doğan finalde MTG’nin rakibi oldu.

Doğan Türk Birliği


İki takım arasındaki yarı final ilk maçı Lefkoşa’da 1-0 kazanan Küçük Kaymaklı son dakikaya kadar final umudu. Doğan’ın 23.dakikada Billy’nin kafa golü ile 1-0 öne geçtiği maçta, Kaymaklı 41’de Tuğrul ile beraberliği yakaladı. İlk devre 1-1 biten maçta Doğan 58’de Halil Turan ile öne geçti.

90.dakikası 2-1 geçilen ve maçın uzatmaya kalacağı konuşulan anlarda Doğan, Tansel ile skoru 3-1 yaptı ve finale yükselmeyi başardı.

Doğan Türk Birliği

Kupa finali 13 Mayıs 2022’de MTG-Doğan arasında oynanacak.

Karşılaşma 2-1 devam ederken Küçük Kaymaklı’nın orta alan önünde kazandığı serbest vuruşta Felix’in Doğan kalesine doğru gönderdiği topa rakip futbolcularla birlikte yükselen kaleci Cenk topu ellerinin arasından kaçırınca top filelere gitti ancak hakem Kerem Eran yardımcısının ofsayt bayrağı uyarısı üzerine golü iptal etti. Kaymaklı cephesi bu pozisyona maç sonunda bile itiraz etti.

Girne’de projektörler yine söndü

Mete Adanır Girne 20 Temmuz Stadı’nın projektörleri 2 kez devre dışı kaldı. Aylardır gece maçı oynanmayan ülkemizde, bir gün önce Lefkoşa’da dün ise Girne’de iki gece maçı oynandı.

Girne’de daha önce de yaşanan elektrik sorunu dün maç öncesi ve maçın 30uncu dakikasında tekrarlandı. Maç yaklaşık 9 dakika durdu.

Projektörler devreye girince maç tekrar başladı.

Basın zor şartlarda çalıştı

Nicosia Group Kıbrıs Kupası yarı final rövanş maçında yaşanan tribün olayları basını yine olumsuz etkiledi. Doğan Türk Birliği ile Küçük Kaymaklı taraftarları Girne Mete Adanır Stadı’nda kendilerine ayrılan tarafta yerlerini alırken, iki taraftar arasındaki bölümde yer alan basın mensupları olayların çıkması sonrası göre yapamadı.

Taraftarların birbirlerine fırlattıkları yabancı maddeler basının başının üstünden geçti, bazıları da görevlilere geldi. BRT kameramanı kamerasını terk etmek zorunda kalırken kamerayı tutma görevi yorumcu Hasan Topaloğlu’na kaldı o da zor şartlarda çekim yaptı.

Güzel başladı, güzel bitmedi

Nicosia Group Kıbrıs Kupası Yarı Final rövanş maçı güzel bir ortamda başladı. Doğan takımı sahaya çıkarken her ki taraftar selamladı ve futbol severler tarafından alkışlandı.

Maç içerisinde taraftarların karşılıklı söz dalaşı gerginliği artırdı.

Doğan-Kaymaklı olaylar

Çocuk, kadın, genç, yaşlı hemen her kesimden futbol severin olduğu maçta, bir kadın taraftarın başına şişe isabet etti ve başı yarılarak ambulans çağırıldı.

Doğan-Kaymaklı olaylar

Doğan ve Kaymaklı taraftarları birbirlerinin tribünlerine ellerine ne geçerse fırlattı.

Saha içinde tansiyon yükseldi ve oyuncular zaman zaman birbirine girdi, maç sonu futbolcular arası gerginlik büyümden yatıştırıldı.

Doğan-Kaymaklı olaylar

Doğan Kaymaklı maçı

Fotoğraflar: Ahmet ÖZSOY

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar