FutbolSpor

Doğan’da tek hedef şampiyonluk


Doğan Türk Birliği, 13-19 Ağustos tarihleri arasında Fenerbahçe’nin Topuk Yaylası’ndaki tesislerinde yapacağı yurt dışı kampı için bugün adadan ayrılırken teknik patron Caner Oshan, yeni sezonu ile ilgili Havadis’e iddialı konuştu

 

 

ŞAMPİYONLUK İÇİN HİÇ BİR HARCAMADAN KAÇINMADIK:

Doğan’ın teknik patronu Caner Oshan, 2018-19 futbol sezonunda yaptıkları kaliteli yerli futbolcu transferleriyle şampiyonluğa oynayacakları bir takım yarattıklarına ve gerekli olan harcamalardan kaçınmadıklarına dikkat çekerek yerli transferi kapattıklarını açıkladı

 

ZİRVENİN EN GÜÇLÜ ADAYLARI, DTB, MTG ve YENİCAMİ:

Caner Oshan bu arada; Doğan Türk Birliği’nin yanı sıra, oturmuş bir takım olan ve geçen yılın şampiyonu Yenicami ile önemli transferler yapan Mağusa Türk Gücü’nün, yeni sezonda zirve yarışında birbirlerini zorlayacak takımlar olduğunu vurguladı

 

Coşkun KUTAY

 

Yurt dışı kampı için bugün adadan ayrılacak olan Doğan Türk Birliği’nde teknik direktör Caner Oshan, 2018-19 futbol sezonu ile ilgili Havadis’e iddialı konuştu.

Oshan, yaptıkları kaliteli yerli futbolcu transferleriyle şampiyonluğa oynayacakları bir takım yarattıklarına ve bu uğurda, gerekli olan harcamalardan kaçınmadıklarına dikkat çekti. Caner Oshan, Doğan Türk Birliği’nin yanı sıra, oturmuş bir takım olan geçen yılın şampiyonu Yenicami ve önemli transferlere imza atan Mağusa Türk Gücü’nün, zirve yarışında birbirlerini kovalayacak takımlar olduğunu vurguladı.

Oshan, “Kulüpler, sezon öncesi hazırlanan yıllık plan ve programlarını belirlerken o sezonki hedeflerini de belirlemiş olurlar. Bunu da ihtiyaç duyulan bölgelere alacakları yerli ve yabancı oyuncu sayı ve kalitesiyle göstermiş olurlar.” dedi. Teknik Direktör Caner Oshan sözlerine devamla,  “Nitekim Doğan Türk Birliği’nin, son iki sezonda elde etmiş olduğu ikincilikler, idari ve sportif başarıları, doğru yolda ilerlemekte olduğunun göstergesi oldu. Maalesef bu durum, ismi her dönemde şampiyonluklarla özdeşleşmiş olan Doğan Türk Birliği’nin, şampiyonluk kürsüsüne çıkması için yeterli olmadı. Bu nedenle; 2018-19 futbol sezonunda, yaptığımız kaliteli yerli futbolcu transferleriyle şampiyonluğa oynayacak bir takım yarattık. Bunun için de, gerekli olan harcamalardan kaçınmadık.” dedi.

 

Yabancılar, beklentilere cevap vermedi

Oshan şöyle devam etti: “Bu çerçevede; Serhan Önet, İbrahim Çıdamlı, Okyanus Öndağ, Cem Dursun, Yiğit Can Ayaz, Bayram Anday, Cemal Yaşınses, Sercan Demirman ve Çağrı Kıral’ı renklerimize bağladık. Yabancı transferinde, geçtiğimiz sezon kadromuzda bulunan Quadri Rahemm’le yola devam ederken, sakatlığı devam eden Felix’den de ancak ikinci devre yararlanabileceğiz. İhtiyaç duyulan bölgede verimli olamayacakları düşünülen kanat oyuncusu Tlou Segolela ve Atusaye Nyonda’nın durumları ise, belirsizliğini koruyor. Ancak, yapacağımız yurt dışı kampı sonrasında yabancı transferine son noktayı koyacağım. Bu arada, golcü yabancı arayışlarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

 

Oshan: Kadroyu oturtmaya çalışıyorum

16 Temmuz’da yeni sezona merhaba dediklerini söyleyen Caner Oshan, “Yurt içi çalışmaları çerçevesinde haftanın 5 günü kondisyona dayalı topsuz çalışmalar yaptık. Bu arada, 31 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında Girne-Lord’s Palace’da kamp yaptık. Bu yükleme döneminden sonra hazırlık maçlarına geçtik. 3-3 sonuçlanan Cihangir ve 4-3 kazandığımız Girne Halk Evi maçlarını oynadık. Ortaya koyduğumuz futbolun, beni tatmin ettiğini söyleyemem. Ancak, arzu ettiğim kadroyu yavaş yavaş oturtuyoruz. Bu arada, uyum sorunumuz olmamasına rağmen, fizik kondisyonumuzun hazır olmadığını tespit ettik. Nitekim takımın fiziki durumu, ancak 35 dakikayı kaldıracak düzeyde. Buna mukabil, ileride yapılacak çalışmalar sonucunda bu sürecin daha da yükseleceği muhakkak” dedi.

 

Antrenör Afün Girgen ve İbrahim Reis’in önemli katkıları olacak

Caner Oshan “Çok uzun zamandan beri birlikte çalıştığımız ve ismi Doğan Türk Birliği ile özdeşleşmiş bulunan Afün Girgen hoca ve geçtiğimiz günlerde teknik ekibimize takviye olarak katılan kaleci antrenörü İbrahim Reis’den oluşan kadromuzla, şampiyonluk için büyük emek sarf edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Kamp bugün başlıyor

Doğan Türk Birliği, 13-19 Ağustos tarihleri arasında Fenerbahçe’nin Topuk Yaylası’ndaki tesislerinde çabukluk, kondisyon ve saha çalışmalarının ağırlık kazanacağı yurt dışı kampı çalışmaları için bugün adadan ayrılıyor.

Başkanlığını Ali George’nin yapacağı kafilede; Teknik Direktör Caner Oshan, antrenör Afün Girgen ve kaleci antrenörü İbrahim Reis’in yanı sıra futbolculardan; Serhan Önet, Cemal Yaşınses, Sercan Demirman, Çağrı Kıral, İbrahim Çıdamlı, Ozan Mercan, Hasan Kanlı, Ahmet Sönmez, Kenan Oshan, Aydın Aygın, Selim Saygı, Okyanus Öndağ, Afün Girgen, Emek Kırılmaz, Tunahan Şencan, Koral Saymaz, Yiğit Ayaz, Cem Ateş, Bayram Anday bulunuyor. Yaşanan vize sorunu nedeniyle yabancı futbolcular kadroya dahil edilemedi. Denenmesi söz konusu olacak yabancı oyuncular ise kampa, Türkiye’den katılacağı öğrenildi.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı