FutbolSpor

Doğan’da, Aksel harekatı


TRANSFER GİRİŞİMLERİ BAŞLADI: Doğan Türk Birliği’nin; “Olurunu” aldığı Aksel Kaptanoğlu’nu, sarı-lacivertli renklere bağlama isteği, Doğan Türk Birliği ile Alsancak-Yeşilova yönetimleri arasındaki transfer trafiğinin başlamasına neden oldu

Coşkun KUTAY

K-Pet Süper Lig ekibi Doğan Türk Birliği, 1. Lig ekiplerinden Alsancak Yeşilova’nın başarılı orta saha futbolcusu Aksel Kaptanoğlu’nu kadroya katmak için transfer girişimlerine başladı.

Uzun yıllar Türk Ocağı forması giyen ve 2 sezon önce Ocağın K-Pet Süper Lig’e yükselmesinde önemli rol oynayan Aksel Kaptanoğlu, geçtiğimiz sezon ise K-Pet 2. Lig’den 1. Lig’e yükselmesinde büyük pay sahibi olduğu Alsancak Yeşilova’ya bonservisli olarak transfer olmuştu.

Aksel’e sarı-lacivert formayı giydirme arzusu

Önümüzdeki sezonda ses getirecek bir takım kurma plan projesi ile transfer harekatını sessiz ve derinden sürdürmekte olan Doğan Türk Birliği’nin, Alsancak’ın başarılı ikinci bölge oyuncusu Aksel Kaptanoğlu’na sarı-lacivertli formayı giydirme arzusu, her iki yönetim arasındaki görüş alışverişinin başlamasına neden oldu. Bu çerçevede; Aksel Kaptanoğlu’nun olurunu alan Doğan yönetiminin, geçtiğimiz gün başkan Bayar Piskobulu’nun, Alsancak başkanı Redif Nurel ile yaptığı görüşme sonrasında da, taraflar arasındaki transfer harekatı hız kazanmış oldu. Dün ise; “Kafa” lakabıyla Doğan Türk Birliği’nde uzun yıllar futbol oynamış olan dedesi Aksel Kaptanoğlu’nu da gündeme getirerek, sarı-lacivertli takımda oynama isteğini dile getiren Aksel Kaptanoğlu, teknik direktör Tayfun Kurtarıcıoğulları’nın da bulunduğu bir ortamda, Alsancak başkanı Redif Nurel’e, Doğan Türk Birliği’ne transferi ile ilgili anlayış beklediğini iletti.
Başa dön tuşu