Doğan zirveyi “Aydın”lattı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Kasım 30, 2022
FutbolSpor

Doğan zirveyi “Aydın”lattı

Coşkun Kutay

Doğan Türk Birliği’nin, zirve yarışında rakipleri olan Mağusa Türk Gücü ve Yenicami’ye evinde yenilmesinden sonra ortaya çıkan “puan farkı” nedeniyle Süper Lig’de şampiyonluk yarışının, MTG ve Yenicami arasında geçeceğini düşünenler, “haftalık motivasyonla” yürüyen “istikrarsız” futbolumuz gerçeklerini bir yerde de göz ardı etmiş oldu. Zira, “favori” konumdaki MTG ve Yenicami takımlarının son haftalarda yaşadığı “beklenmeyen” puan kayıpları, birkaç hafta öncesine kadar “lige havlu attığı” iddia edilen DTB’yi, dün gece evinde ağırladığı Çetinkaya karşısında aldığı üç puanla tekrar “potaya soktuğu” gibi,  Doğan’ın devre arasında yapacağı önemli transferler de göz önünde tutulduğunda, isminin tekrar, “favoriler” arasına girmesini sağladı.

“Kazanmaktan” başka alternatifi olmayan ve bu yüzden de bir an önce skora ulaşmak isteyen DTB, karşılaşmaya “tempolu” girdi. Ve dakikalar ilerledikçe rakibine nazaran daha fazla oyuna hakim olmaya ve daha organize paslarla rakip yarı alanda gözükmeye başladı. Günün başarılılarından Ahmet Sönmez ve Serhan Önet ile müdafaalarını güven altına alan DTB, bölgeler arasındaki irtibatı sağlamakla görevli Sercan, Bayram ve Raheem ile de başarılı kanat oyuncusu Aydın’ın desteğinde, Selim, C.Yaşınses (A.Burak) ve İ.Çıdamlı’ya pozisyon organize etmeye çalıştı.


Buna mukabil; “atamazsam-yemeyeyim” düşüncesinin ağırlığıyla “kontrollü” oyunu sürdüren Çetinkaya’nın; Behiç, Serkan ve Ömer’den oluşan ikinci bölge oyuncularıyla orta alanı kalabalık tutup, Ugo, Hakan v e Faye’ye atılan tehlikeli kontra toplarla DTB’ye ayak uydurması ile de her iki takıma gidip-gelen süratli ve heyecan katsayısı normalin üstünde olan bir karşılaşma ortaya çıktı.

19. dakikada; çok kötü gününde olan Raheem’in geri pasını kaleci Cem ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda değerlendiremeyen Hakan, 22 dakikada Ugo’nun ceza alanı içerisine çıkarttığı topu plase bir vuruşla ağlara yollayarak, Çetinkaya’yı öne geçiren golü attı. DTB golden sonra temposunu iyice arttırdı ve bu süreç içerisinde Selim ve Serhan rakip kale sahası içerisinde mutlak gol fırsatını değerlendiremedi. Ve her iki takımın da birbirlerine “oyun üstünlüğü” sağlayamadığı karşılaşmanın ilk devresini Çetinkaya önde kapattı.

Doğan ikinci devreye de süratli başladı. Skoru korumak içgüdüsü ile oyunu kendi sahasında kabullenen rakibi karşısında dakikalar ilerledikçe ikinci devre sağ kanata geçen ve o bölgeyi yolgeçen hanına çeviren Aydın’ın fevkalade başarılı oyunu ile de karşılaşmayı rakip alana yıktı. Ayrıca, rakibine kurduğu baskı ve sürekli arayış içerisinde olan mücadele gücü yüksek bir temposuyla karşılaşmayı sürdürdü.  Nitekim Doğan bu baskının semeresini A.Burak’ın attığı beraberlik golüyle gördü. Ve günün yıldızı Aydın’ın arka direğe çıkarttığı topu kafa ile kaleye yollayan Serhan’ın vuruşuyla da, zirve yarışına adını tekrar yazdırdı.

Sahanın yıldızı: oynadığı fevkalade futbol ile Doğan Türk Birliği’ni yeniden şampiyonluk potasına sokan Kaptan Aydın Aygın.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar