Spor

Doğan hızlı başladı
 
ÖNET KARDEŞLERLE ANLAŞILDI:
Doğan Türk Birliği’nin, şampiyonluk mücadelesine devam edebilmesi için, kaliteli yerli olan Serhan ve Serkan Önet kardeşlerin yanı sıra, Ahmet Coşkun’u transfer etmek istediklerini belirten teknik direktör Caner Oshan, Önet kardeşlerle önceki akşam bir araya gelip, her konuda anlaşma sağladıklarını belirttiOCAK’LA DA GÖRÜŞMÜŞLERDİ:
Süper Lig’in yeni takımı Türk Ocağı ile de önceki akşam görüşen Serhan-Serkan Önet kardeşler bu görüşmeden ayrılıp hemen Doğan Türk Birliği ile masaya oturmuştu. Doğan Türk Birliği’nde karar kılan Önet kardeşler, Yenicami yönetimini beklemeye başladı. DTB ayrıca, Ahmet Coşkun için, Küçük Kaymaklı yönetimine müracaatta bulunacak

Coşkun KUTAY
2014-2015 futbol sezonunu, elde ettiği 46 puanla 4’üncü olarak bitiren K-Pet Süper Ligi Girne bölgesi takımlarından Doğan Türk Birliği, dün 20 Temmuz Stadı’nda 2015-2016 futbol sezonunu açtı. Ve, teknik direktör Caner Oshan nezaretinde, antrenör Afün Girgen’in yaptırdığı ilk antrenman ile de sezona “merhaba” dedi.
Açılışa, yönetim kurulu ve taraftarların yanı sıra futbolculardan, sakatlıkları nedeniyle katılmayan Koral Saymaz ve Ozan Mercan’a karşın,  Okyanus Öndağ, Raif Esendağlı, Ahmet Sönmez, Münür Aydıntaş, Salih Güvensoy, Emin Atabek, Aydın Aygın, Kenan Oshan, Selim Saygı, İyoyi Believe, Dursun Cem Ateş, Ahmet Saygı, Mahmut Erkan, Aytun Aygın, Alpay Eminoğlu, Ayden Tahsin, Ali Şavaşan, Ahmet Çager ve Mehmet Yıldız katıldı.
“Feda” sloganı ile başladıkları 2013-2014 futbol sezonunu 42 puanla 5’inci, geçtiğimiz sezonu da 46 puanla 4. olarak tamamlayan Doğan Türk Birliği’nde, teknik direktör Caner Oshan tören sonrasında, 2015-16 futbol sezonu Doğan Türk Birliği takımı ile ilgili Havadis’e açıklamada bulundu.
Yeni bir sezona başlangıç yapmaları nedeniyle, hazırlık antrenmanlarında çok iyi hazırlanıp, kamp süresince yükleme yapacaklarına dikkati çeken Caner Oshan, “Büyük camialarda hedefler bitmez. İsmi şampiyonluklarla özdeşleşmiş olan Doğan Türk Birliği ise, daima zirve mücadelesi yapmış ve yapmaya da devam edecektir. Bu nedenle; Doğan Türk Birliği’nin 2015-16 futbol sezonunda şampiyonluk mücadelesine devam edebilmesi için, başarılı yerli transferlerin yanı sıra, düşünülen yabancıların da çok iyi değerlendirmeye tabi tutulması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Önet kardeşlerle önceki gece anlaşıldı
Süper Lig’in yeni takımı Türk Ocağı ile de önceki akşam görüşen Serhan-Serkan Önet kardeşler bu görüşmeden ayrılıp hemen Doğan Türk Birliği ile masaya oturmuştu. Doğan Türk Birliği’nde karar kılan Önet kardeşler, Yenicami yönetimini beklemeye başladı.
“Bu çerçevede; halen Yenicami futbolcusu konumunda olan Serhan ve Serkan kardeşler, oynadıkları takımların başarılarında çok önemli rol oynamış kaliteli futbolcular. Dolayısı ile de, taliplerinin olacağı doğaldır. Bir müddet önce Serhan ile görüştük ve kendisini transfer etmek istediğimizi söyledik. Ve ortaya konulan şartlarda anlaşma sağlanması üzerine de, Yenicami yönetiminin oluşmasını beklemeye başladık. Geçtiğimiz akşam; Serhan’la tekrar bir araya geldiğimiz ve yanında Serkan’ın da bulunduğu toplantıda, başarılı kardeşlerin her ikisine de, kulüpleri ile anlaşma sağlayamamaları halinde, kendilerine talip olduğumuzu belirttik. Ve ortaya konulan şartlarda tam olarak anlaşma sağlanması üzerine de, bu transfer niyetimizin, Yenicami yönetimine aktarılması ortak prensip kararına vardık” diyerek sözlerini sürdüren Caner Oshan, “Önet kardeşlerin yanı sıra, Küçük Kaymaklı futbolcusu Ahmet Coşkun’u da kadromuza dahil ederek, taraftarlarımızın özlemini çekmeye başladığı şampiyonluğa oynayan kadroyu oluşturacağız” dedi.

Fair-Play
2015-16 sezonunda futbolumuzun, Fair-Play ve daha iyi olanaklar çerçevesinde oynanması dileğine dikkati çeken Doğan Türk Birliği Başkanı Bayar Piskobulu, Havadis’e yaptığı açıklamada, “Doğan Türk Birliği’nin hedefi, daima zirveye oynamaktır. Bu nedenle yapacağımız nokta yerli transferlerle bu emelimize ulaşmak ve taraftarımızı mutlu etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Önet kardeşler, dün sabah bizi yine aradılar
Başkan Piskobulu, “Bu çerçevede; ligimizin başarılı futbolcularından Serhan ve Serkan Önet kardeşlerle önceki akşam yaptığımız görüşme sonrasında, Yenicami takımı ile yola devam etmeme kararı almış olmaları halinde, Yeni oluşacak Yenicami yönetimine, transferleri ile ilgili müracaatta bulunacağımızı belirttik. Ve kulübümüzde futbol hayatlarını sürdürmek istediklerini belirten Önet kardeşlerle tam anlamıyla anlaşma sağlanması sonucunda da, prensip anlaşmasına vardık. Hatta dün sabah yönetimimizi tekrar arayan Önet kardeşler, Yenicami yönetimi ile görüştükten sonra hiçbir kulüp ile temasa geçmeyeceklerini özellikle vurguladılar” dedi. Başkan ayrıca, eski futbolcuları Ahmet Coşkun’un transferi ile ilgili olarak, Küçük Kaymaklı yönetimi ile görüşmelere başlayacaklarını vurguladı.

 

Başa dön tuşu