KıbrısManşet

Dizdarlı: En son küsecek en son sitem edecek insan siz olmalısınız


Lefkoşa Doktor Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi eski Başhekimi Bülent Dizdarlı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Sağlık Bakanı Ali Pilli’ye çağrı yaptı. İşte Dizdarlı’nın yaptığı paylaşım;

SAYIN ALİ PİLLİ
Sayın Bakan,
Bilin ki bu ülkede, Tabipler Birliği Başkanı’na enson küsecek en son sitem edecek insan siz olmalısınız .

Tabipler Birligi bu toplumun en güzide sivil toplum örgütlerinden biridir. Mesleki sorunlar, sağlık politikaları yanında doğal olarak ” toplumsal muhalefet” görevini de sürdürmekle yükümlüdür. Aksi halde bir sivil örgüt olma özelliğini kaybeder.

Covid -19 süreci boyunca Kıbrıs Tuŕk Tabipleri Birliği bunu yapmaya çalıstı. Bazı arkadaslarimiza göre ki bende bunlara dahilim oldukça başarılı bir dönem geçirilirken bazı arkadaşlarımız özellikle toplumsal muhalefet görevini geri planda tuttuklarina ,size karsı yumuşak gittiklerine dair elestirilerde bulundular.

Doğal olarak bunlar hekim camiasi icerisindeki tartışmalardı. Cok az dışarı sızdı. Zira, her hekim, herseyin hesabının genel kurulda sorulup verileceginin bilincindedir.

Yazıyı uzatmak istemiyorum .

Ne sizin hekimlerin ana örgütüne ne de onların size küsme luksü yoktur. Bu nedenle hemen bu gün beyaz bir sayfa açmanız gerekmektedir. Tabipler Birliğini makamınıza çağırıp, ifadenizin aslinda isbirligi çağrı amaçlı oldugunu anlatmaniz lazımdır. Ve tabii ki bu işbirliği lafta kalmamalıdır.

Son bir not: Özlem Gürkut tabiplerin seçilmis baskanıdır. Ama tek başına karar almaz. Kıbrıs Turk Tabipleri Birliğinin yönetimi ve konseyi vardır. Birliğin tüm politikalarını burada belirler. Yani sizi şu anda elestiren sadece bir kişi değil,tüm hekim camiasının secilmis gurubudur. Bilginizde olsun…

Kolay gelsin.

 Başa dön tuşu