Dilmen: Golü Emenike atmadı!

21 Ekim 2013 Pazartesi | 08:40
Dilmen: Golü Emenike atmadı!
Kıbrıs Town Houses

NTVSpor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe – Kayseri Erciyesspor karşılaşmasının ardından ilginç yorumlarda bulundu. Dilmen, galibiyet golünü kaydeden Emenike konusunda Ersun Yanal'ın ısrar etmesi görüşünü savunurken son dakikada gelen golün Fenerbahçeli futbolculara ayrı bir movitasyon getireceği öngörüsünde bulundu.

"BERABERLİK GOLÜNDEN SONRA TELAŞLI GEÇTİ"

"En enterasını 4 yabancıyla başlayıp 6 yabancıyla bitirmesi oldu. Bazı riskler aldı Ersun Yanal. İkinci goldeki en önemli nokta Egemen'in çok sakin olmasıydı. Erciyesspor kalecisi zaman geçirmeyi lehine çevirmek isterken bu durum aleyhine oldu. Fenerbahçe artık oyunun sonuna kadar asılıyor. Fenerbahçe, hızlı ve coşkulu oynuyor ama olgun oynamıyor. Özellikle beraberlik golünden sonra çok telaşlı geçti. Bir tek telaşlı olmayan pozisyon ikinci goldeki pozisyondu. Bu son dakikada gelen gol müthiş bir moral getirdi takıma."

"YANAL, CANER KONUSUNDA DOĞRU OLANI YAPTI"

"İlk yarıda Fenerbahçe'nin her iki beki de ileriye çıktı. Mehmet Topuz'un ortaları mükemmeldi. İkinci yarıda oyun tek kaleye döndü. 3-4 hafta önce Ersun Yanal, hücum oyuncusunu yedekte tutmuyordu ama artık yedeğe koymaya başladı. Bu konuda doğru yapmaya başladı. Caner'i hakem atmadan ben çıkarayım dedi ve doğru da yaptı. Eksiği de çoktu Fenerbahçe'nin. Hem insanlar hem de takımlar şansları kendileri yaratırlar. Son dakikada o hücumu yapamazsan golü bulamazsın."

"EMENIKE'DE ISRAR ETMEK LAZIM"

"Emenike'de ısrar edilmesi lazım. Emenike'nin ihtiyacı olan tek şey çok oynaması lazım. Hoca'nın işi çok zor. Görünen şu gelecek hafta Weboi kenarda durabilir. Gelecek hafta Emenike-Kuyt-Sow olabilir. Fenerbahçe, bu tempoda oynadığı sürece bu prim olarak dönecektir. Rakipleri illaki hata yapacaktır. Bugün Erciyesspor'un 90+5'te yaptığı gibi. Erciyesspor, bütün planını, çalışmalarını 1 puan için yapmış. Savunmadan çıkmazsanız son pozisyonda golü yersiniz. Golü Emenike atmadı, Erciyesspor yedi."

"ERSUN YANAL'IN RİSK ALMASININ SEBEBİ…"

"Fenerbahçe'nin her geçen hafta baskısı ve rakibi rahatsız edici temposu giderek artıyor. Fenerbahçe bu tür maçlarda kolay kolay puan kaybetmez. Ersun Yanal'ın bu kadar risk almasının sebebi, rakibin tehlikeli gelmediğini iyi süzdü. Fenerbahçe, fikstür avantajını çok iyi kullandı."