Magazin

Didem Soydan kırmızıya fena taktıDUDAKLARINI KOPARIYORDU:
Güzelliğiyle görenlerin beğenisini kazanan ünlü model Didem Soydan pişmanlıklarıyla ilgili “Eskiden dudaklarımı koparırdım, artık yapmıyorum.” dedi 

Ünlü top model Didem Soydan güzellik ve makyaj sırlarını anlattı. Kendisiyle özdeşleşen vazgeçilmez kırmızı rujunu sohbet konusu yapan Soydan takipçilerinin merak ettiği konuları cevapladı. Bembeyaz duru teni ve kıpkırmızı dudaklarıyla görmeye alıştığımız Didem Soydan bakın neler anlattı…

 

 

Nasıl bir güzellik anlayışınız var?

Güzellik anlayışım çok basit: Tamamen kişilikle alakalı. Bana verdiği hissiyatla yaklaşırım insanlara. Güzellik birinci sıramda değil o yüzden, güzel enerjisi olan her şey bana güzel gelir ve güzel hissettirir.

Makyajın yaşamınızdaki yeri nedir?

Maskara ve ruj sürerim. Tabii ki bu da kırmızı ruj olur yine! Kırmızı ruj, maskara ve kirpik kıvırıcıyı çantamdan hiç çıkarmam. Zaten favori rengim de daima kırmızıdır.

Makyaja dair, varsa, sırrınız ne peki?

Sürdüğüm rujları 4-5 kat sürerim ve böylece gün içinde tazelememe gerek kalmaz. Sıralama şöyle: Dudak kalemi, ruj, pudra, ruj, pudra ve son kat ruj.

Kozmetik seçimini neye göre yaparsınız?

Teknik kullanımına bakarak ürün alırım. Benim için ürünün fonksiyonelliği çok önemli. Kırmızı ruj vazgeçilmezim ama Nars Satin Lipstick Honolulu ruja da bayıldım. Çok doğal bir rengi var. Koyu göz makyajında bu ruju sürmeyi tercih ediyorum.

Güzelliğe dair pişmanlıklarınız oldu mu hiç?

Küçük yaşlardan beri bu piyasadayım, hep doğruyu öğrendim, o yüzden hiç pişmanlığım yok. Sadece şunu söyleyebilirim, eskiden dudaklarımı koparırdım artık onu yapmıyorum.

Geçmişten günümüze uğradığınız değişimler desek?

Yüzümde piercingler vardı çok, şimdi kullanmıyorum.

Dudaklarınızı ne ile koruyorsunuz?

Eczaneden aldığım dudak kremlerini kullanıyorum. Çok kuru bir cildim ve dudaklarım var. Dediğim gibi önceden dudaklarımı koparırdım artık onu yapmıyorum.

Cilt bakımında tercihiniz neler?

Cilt bakımı ile çok ilgiliyim. Yüzüme kayısı yağı sürüp buhar banyosu yaparım.

Yeşil çay demlendiyse sabah tonik olarak kullanırım.

Makyaj tarzında tercihiniz hangisidir?

Kahverengi, mor ve kızıl tonlarında smoky göz makyajı ile kırmızı ruj ve maskara.

 

 

Başa dön tuşu