Sanat

Devlet Fotoğraf Yarışması sonuçlandı
Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Buket Özatay, Lisani Otağ ve Nurperi Özgener’in fotoğrafları Başarı Ödülü’ne, Dolgun Dalgıçoğlu’nun fotoğrafı ise Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.
22’ncisi gerçekleştirilen Devlet Fotoğraf Yarışması ve Sergisi’nin seçmeleri, önceden belirlenen seçici kurul tarafından, 3 Kasım Cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.
Türkiye’den fotoğraf sanatçıları ve akademisyenler Merih Akoğul, Bekir Ormancı ve Yrd. Doç Dr. Şebnem Soygüder’den oluşan seçici kurulun yaptığı seçmeler sonucunda; Buket Özatay’ın “Devrimden Kalma”, Lisani Otağ’ın “Yaşamak Bir İnsan Gibi” ve Nurperi Özgener’in “Atalarından Beri Zeytin” isimli fotoğrafları başarı ödülüne, Dolgun Dalgıçoğlu’nun “Doğanın Mükemmelliği” isimli fotoğrafı ise Jüri Özel Ödülü’ne layık bulundu.
54 fotoğraf sanatçısının 306 fotoğrafla katıldığı XXII. Devlet Fotoğraf Yarışması ve Sergisi’nin seçmeleri sonucunda 25 sanatçının 46 fotoğrafı sergilenmeye değer bulundu.
XXII. Devlet Fotoğraf Yarışması ve Sergisi’nin ödül töreni ve sergi açılışı 6 Aralık’ta Atatürk Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda yapılacak.
Başa dön tuşu