Köşe Yazarları

Dere her zaman kütük getirmez


Gerek, sahip olduğu “Deneyimli” teknik kadro ve gerekse, “İsim ve cisim” bakımından “Kaliteli” kadro derinliğine sahip “Çıkmaya odaklanmış” Türk Ocağı, Süper Lig’e layık bir ekip olmasına rağmen, “Beklenmedik” puan kayıpları sonrasında K-Pet 1. Ligi 23. haftasına, 31 puanla 5. sırada girdi. Ve bu nedenle de, Süper Lig’e “Doğrudan çıkan”  Gönyeli ile bu saatten sonra “Harakiri” yapmazlarsa, “Çıkması beklenen” Lapta’nın arkasından gelen bire bir rakipleri ile Play-Off’a “Kalabilmek” ve puan “Avantajı” olan bir sırada yer alabilmek için, Lig sonuna kadar “Amansız” bir mücadeleye girmek zorunda kaldı.

Türk Ocağı, bu süreç içerisinde oynayacağı, Türkmenköy, Binatlı (D), Esentepe ve Düzkaya (D) karşılaşmalarından ilkini dün oynadı ve ilk devresi 0-0 tamamlanan karşılaşmada Türkmenköy’ü 4-1 yendi.
Ocak müsabakaya tempolu girdi ve hemen oyunun kontrolünü eline aldı. Ve, bölgeler arasındaki irtibatı sağlayan Aksel’in liderliğindeki ikinci bölgenin yanı sıra, sol kanattan Şenol, sağ kanattan da M.Gertik’in bindirmeleri ile Özgür’e pozisyon hazırlamaya başladı. Ancak, pozisyonsuz ve golsüz. Bunda, oyuna hakim görüntüsüne rağmen, organize atak üretmekte zorlanan Ocağın final paslarındaki yetersizliği ve Nurcan ile Ayker’in yokluğunun rolü büyük oldu.
Türkmenköy ise başlangıçtaki istekli oyununu, orta sahayı kalabalık tutup rakip atakları önlemek ve ileri atılan kontra toplarla da, Cemre ve Mehmet’e sürpriz pozisyonlar üretemeye çalıştı. Fakat yapamadı.
İkinci devre, ilk devreden çok farklı değildi. Değişen tek şey, Kilidi açmak için beklenen “Çilingir”  56. dakikada ortaya çıktı (Şenol). Bayram 65. dakikada Ocağı bir kez daha öne geçirirken, son anlarda attığı “Can simidi” goller nedeniyle “Durgun” oyunu “Göz ardı” edilen (Özgür) 76. dakikada “Sahne aldı”.  Son olarak ise Şenol’un kıyağında Hakan Altın’ın 85. dakikadaki penaltısı galibiyeti perçinledi. Maç sonrasında Havadis’e açıklamada bulunan Hasan Topaloğlu muhtemelen, ilk devredeki “Vasat” ve ikinci devredeki “Sadece” gollerin konuşulabilineceği oyunu kastetmiş olacak ki “Kazanmak güzel şey” dedi.
Etiketler

Benzer Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı