Derbi kimin bayramı olacak?

17 Ekim 2013 Perşembe | 13:46
Derbi kimin bayramı olacak?
Kıbrıs Town Houses

KARTAL BAYRAMDA ARA VERMEDİ:

Pazar günü oynadığı Yalova maçının ardından Yenicami top başı yaparak başkent derbisine üç antrenmanla hazırlanıp bayramın ilk iki günü Yusuf Kaptan Sahası’nı mesken tuttu

AVCAN: YARIŞTA ÖNE GEÇMEK İSTİYORUZ:
Yenicami Başkanı Bülent Avcan henüz sezonun başı olmasına karşın Çetinkaya maçını kazanıp şampiyonluk yarışında öne geçerek daha rahat hedefe ilerlemek istediklerini açıkladı

SARI-KIRMIZILILARA MANGALLI MOTİVASYON:
Yenicami maçı hazırlıklarını tamamlayan Çetinkaya’da yönetim sarı-kırmızılı oyunculara bu akşam mangal partisi düzenleyip derbi öncesi moral ve motivasyonu üst seviyeye çekecek

BULUTOĞLULARI: ÇETİNKAYA’NIN OLDUĞU HER YARIŞTA HEDEFİ ŞAMPİYONLUKTUR:  
Derbi maç öncesi Çetinkaya’nın antrenmanlarını yakından takip eden başkan Cemal Bulutoğluları, futbolcularına yaptığı konuşmada Çetinkaya’nın olduğu her yarışta hedefin şampiyonluk olduğunu söyledi

Cem DAĞDELEN 

Süper Lig’in 4. hafta açılış maçı Yenicami ile Çetinkaya arasında oynanacak Lefkoşa derbisine sahne olacak.
18 Ekim Cuma akşamı saat 18.00’de başlayacak maç Kurban Bayramı’nın son gününe denk gelirken iki tarafta galibiyetle çifte bayram yapmak istiyor.
Ligin üçüncü haftası sonunda hem Yenicami hem de Çetinkaya topladığı yedişer puanla ilk iki sırayı paylaşırken siyah-beyazlılar gol averajı ile zirvede bulunuyor.

Yenicami bayramda tam mesai yaptı
Ezeli Çetinkaya derbisine büyük önem veren Yenicami, bu zorlu maç için Kurban Bayramı’nda full mesai yaptı.
Pazar günü oynanan Yalova maçının ardından ara vermeden derbi mesaisine başlayan Yenicami, haftanın ilk günü yenileme antrenmanı yaptı. Siyah -beyazlılar bayramda Yusuf Kaptan Sahası’nı mesken tutarken birinci ve ikinci gün derbi için yükleme yaptı.
Teknik Direktör Turan Altay üç antrenmanı da maçın oynanacağı saat olan 18.00’de yaparken maçtan bir gün önce sadece bugün oyuncularına dinleme şansı verecek.

Bülent Avcan: Yarışta öne geçmek istiyoruz 
Yenicami Başkanı Bülent Avcan henüz sezonun başı olmasına karşın Çetinkaya maçını kazanıp şampiyonluk yarışında öne geçmek istediklerini söyleyerek şunları açıkladı: 
“Güzel bir maç olacağını tahmin ediyorum. Öncelikle maçın centilmenlik çerçevesinde oynanmasını ve kazananın biz olmasını istiyorum. Maça çok iyi bir şekilde hazırlandık. Şu anki hedefimiz puanlarımızın eşit olduğu rakibimizi yenip üç puan önüne geçmek. Böylece yarışta öne geçerek daha rahat hareket etme amacındayız. Halil Turan, Adil ve kaleci Yusuf’un sakatlığının geçmesi hem teknik heyeti hem de bizi daha da rahatlattı. Derbi maçın bayrama denk gelmesi ayrı bir güzellik oldu. Maça iyi seyirci geleceğine inanıyorum. Taraftarların sahalara gelmesi lazım kulüplerin hem maddi hem de manevi olarak taraftara ihtiyacı var.”

Çetinkaya da derbiye kilitlendi
Son iki sezonun şampiyonu Çetinkaya, büyük önem verdiği Yenicami derbisine kilitlendi.
Yeniboğaziçi maçı sonrasında ilk antrenmanını pazar günü yapan sarı kırmızılılar arife günü ve bayramın ikinci günü olmak üzere üç idmanla ezeli rekabete hazırlanırken bu akşam mangal partisinde bir araya gelecek.

Bulutoğluları: Çetinkaya her zaman şampiyonluğun favorisidir
Derbi maç öncesi Çetinkaya’nın antrenmanlarını yakından takip eden başkan Cemal Bulutoğluları futbolcularını bu maça ekstra motive ediyor.
Bulutoğluları, sarı-kırmızılı kulüpte başkanlık yaptığı dönemde camiaya birçok şampiyonluk kazandırdığını ve bu yılda hedeflerinin şampiyonluk olduğunu futbolculara söyledi.
Cemal Bulutoğluları, Çetinkaya’nın bu yıl şampiyonlukta favori gösterilmemelerinin kendilerini daha da motive ettiğini ve bu önemli maçı kazanarak iddialarını sürdürmek istediklerini açıkladı. Serdarlı maçında üç puanın direklerden döndüğünü hatırlatan başkan, normal şartlarda bu maça 9 puan ile çıkmaları gerektiğini her şeye karşın takımdan memnun olduğunu dile getirdi.
Futbolcuların bu zorlu yarışta özel hayatlarına dikkat etmek istediklerini söyleyen Bulutoğluları, başta Hüseyin Kayalılar olmak üzere oyuncularının Yenicami maçına damga vuracağını sözlerine ekledi.
 

Fotoğraflar: Abdullah EĞİLMEZ