KıbrısManşet

Denktaş: Çıldırmaya az kaldı
Cumhurbaşkanlığı’na bağlı ‘İki toplumlu Sağlık Komitesi’nin, Türk üyelerinin, Kovid-19 salgını dolayısıyla, Güney’den talep ettiği,  ilaç ve koruyucu malzemeler, Cumhurbaşkanlığı ve Lefkoşa Türk Belediyesi iş birliğinde dün teslim alınmıştı
Başbakanlık ‘yasadışı’ demişti’

Başbakanlık, öğle saatlerinde yapılan teslimle ilgili, dün gece geç saatlerde tepki çeken bir açıklama yayımlamış ve Cumhurbaşkanlığı ile LTB’nin, ilaç ve malzemeleri yasadışı yollardan ülkeye soktuğunun saptandığı belirtilmişti.Başbakanlığın bu açıklamasına, cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve LTB Başkanı Mehmet Harmancı’dan sonra bir tepki de, Demokrat Parti Lefkoşa Milletvekili Serdar Denktaş’tan geldi.

‘Hükümet de, bazı şeyler yapmak zorunda kalabiliyor’

Denktaş, sosyal medya hesabından ‘Çıldırmaya az kaldı’ başlığıyla paylaştığı yazıda, ilaçların ülkeye giriş şekliyle ilgili yanlışlar olabileceğini ama yaşadığımız dönem itibariyle, hükümetin de, normal prosedürler dışında bir çok şey yapmak zorunda olduğunu söyledi.

Paylaşımın tamamı şu şekilde:

“ÇILDIRMAYA AZ KALDI!!!!

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı, Başbakan ve yardımcısı biraraya gelip görüşünce ” nihayet bir koordinasyon başladı Devletin tepesinde” diye sevinecekken hevesimiz kursağımızda kaldı.

Bu ilaçların geleceği günlerdir konuşuluyor. Daha iki gün önce Dışişleri bakanımız AB’den tıbbi malzeme talebinde bulunduğumuzu duyurdu. Cumhurbaşkanı ayni mealde Anastasiedis ile konuştuğunu ve söz aldığını haftalar önce açıkladı. Sağlık Bakanı elimizdeki tıbbi malzemelerin eksikliğinden neredeyse ağlayacak şekilde dem vurdu.

Şimdi ilaçlar gelince bunun adı kaçakçılık oldu.

İlaçların ülkeye giriş şekil ve yönteminde yanlışlar olabilir..O da sürecin olağandışı olması ile bağlantılı.

Aynen hükümetin alıp yürürlüğe koyduğu , normal bir zamanda asla yapılmasına izin verilmeyecek birçok kararda olduğu gibi.

EVDE OTURMAKTAN VE BELİRSİZLİKTEN ZATEN PSİKOLOJİMİZ BOZUK…BİR DE SİZ ÇILDIRTMAYIN BİZLERİ!!!!!”

Başa dön tuşu