Magazin

Deniz Işın’ın gönlü gülenden yana


EN GÜZELİ GÜLMEK:

Ünlü oyuncu Deniz Işın güzelliğin tanımını yaparken; “Sadece kadın erkek-olarak değil; tüm insanlara gülmeyi çok yakıştırıyorum. Erkeklerde de dikkatimi çeken sanırım içten, eğlenceli gülüş oluyor.” diyor

 

 

“Her Yerde Sen” dizisinin “Merve”si Deniz Işın, son dönemin en çok güldüren oyuncularından. Bir yandan sezonun makyaj trendlerini denerken bir yandan dizi süreciyle değişen yepyeni hayatını anlattı güzel oyuncu.

Deniz Işın, mizah yapabilen insanların yıldız tozunda bir avuç da zeka olduğunu kanıtlayanlardan; henüz 27 yaşında ve güzelliğiyle “İzmir’in kızları” mitinin hakkını fazlasıyla veriyor. Enteresandır, bir süre ailesinden gizleyerek, mühendis olarak çalıştığı şirketten istifa ediyor ve gelen reklam tekliflerini kabul ederek, kendi deyimiyle gerçek aşkı oyunculuğun peşinden koşmaya başlıyor…

İşte bambaşka oyunculuk serüveniyle dikkat çeken Deniz Işın farklılığını sohbetine yansıtmaktan da geri kalmıyor:

 

“Her Yerde Sen” size neler kattı?

Dizi sektöründeki ilk işim olduğu için, yeri çok ayrı ve hep de öyle kalacak. Rol arkadaşlarımla konuşmadan bile anlaşabiliyor, birbirimizi hissedebiliyor olmamız en keyifli yanı. Bir de çok eğleniyoruz biz! Lisede bana ‘şen kahkahalı kız’ derlerdi ama uzun zamandır lisede attığım kahkahaları atmıyordum. Ta ki bu sete gelene kadar… Onun dışında tabii ki tanınmaya başlıyorsunuz insanlar tarafından. Sosyal medya sebebiyle yine tek tük tanıyan olurdu, diziden sonra bu durum arttı haliyle.

 

Sosyal medyanın dize katkıları oldu mu peki?

Sosyal medyada paylaştığım her şeyi keyif için yapıyorum. Beğenmediğim bir skeci sadece etkileşim olsun diye paylaşmayı pek tercih etmiyorum. Oyunculuğa duyduğum heyecanı sosyal medyada keşfettim, kendimi dışarıdan izleyebilme ve değerlendirebilme yetisi kazandım. Kariyerime katkısıysa, beni birçok değerli oyuncuya ulaştırması oldu tabii ki. İdol aldığım oyuncular tarafından sosyal medyada takip edilmek, doğru şeyler yaptığımı hissettirdi bana ve bu da çalışma azmimi tetikledi. Doğru kullanıldığında sosyal medya büyük bir nimet; adeta kendi sahnenizi oluşturma imkanı tanıyor size.

 

Peki, bir kadın olarak komedi oyunculuğunu nasıl değerlendirirsiniz?

Ülkemizdeki kadın komedyenlere bakıldığında o kadar güzel yazan, oynayan, güldüren, zeki kadınlar var ki… Gupse Özay bana ‘Çok azız Deniz, kendi değerini bil’ demişti. Birçok zeki ve komik kadın belki de cesaret edemediği için evinde oturuyor. Hala gelişmekte olan bir ülkeyiz, bu da bazı toplumsal körlükleri beraberinde getiriyor. Komediyi kadın-erkek olarak ayırmak dahi doğru değil bana kalırsa. Bana gelirsek, oyunculuk kariyerimi bu alanla sınırlamıyorum; ama özgür ve rahat hissediyorum komedi yaparken.

 

Oyunculuğa dair hayalleriniz?

Aslında hayallerim her gün birinden bir diğerine evriliyor. Şu hayalim var ve onu başardıktan sonra her şey tamam diyemem. Yazmak, oynamak, hatta belki yönetmek, müzikalde yer almak… Çoğaltabilirim bu örnekleri; çünkü oyunculuk zaten benim en büyük hayalimdi. Her aşamasında da en büyük hayallerimi gerçekleştirmiş olacağım.

 

Doğallık mı, güzellik mi, yoksa?

Doğal güzellikten kastımız estetiksizlik olmamalı diye düşünüyorum. İnsan olarak ilhamımız doğa ve o da kendini mütemadiyen yeniliyor. Robotikleşmeden doğal ve güzel olunabiliyor artık. O nedenle doğallık ve güzellik arasındaki bağlantının en önemli kısmı kendinizin değerini bilmek, mutlu hissetmek ve gülümsemek bence.

 

Peki, başlıca bakım ritüelleriniz nelerdir?

Doğal içerikli ürünler kullanıyorum. Aleo veralı ve salatalıklı bir yüz temizleme jelim var; cildimi yumuşacık yaptığı için vazgeçemiyorum. Gün içinde sette bir sürü malzeme sürülüyor cildime, bu nedenle iyice temizleyip nemlendirmek ilk yaptığım şey. Bir de beyaz tenli olduğum için cildim lekelenmeye çok müsait; o yüzden leke önleyici ve güneş koruyucu sürmeyi asla ihmal etmem.

 

İmaj değişikliği hakkında düşünceniz ne?

Saçlarımın ara sıra rengini açtırıyorum yalnızca. Ama modelini çok değiştirdim. En kısasından en uzununa her boy ve model saçı kullandım neredeyse. Kafama estikçe saç modeli değiştirdiğim oluyor. Her türlüsünü denediğim için; neyin yakışıp neyin yakışmadığını da kodlamış oldum aslında.

 

Güzel kadın, nasıl olunur sizce?

Sadece kadın erkek olarak değil; ben tüm insanlara gülmeyi çok yakıştırıyorum. Erkeklerde de dikkatimi çeken sanırım içten, eğlenceli gülüş oluyor. Bir de ellere çok dikkat ediyorum. Tamam erkek eli, kadın elinden yapılı ama yine de kibar olmalı.

 

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı