Deniz Besim, 'piyano ustalık sınıfı' çalışmalarını tamamladı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Aralık 6, 2023
MüzikSanat

Deniz Besim, ‘piyano ustalık sınıfı’ çalışmalarını tamamladı

Deniz Besim, 'piyano ustalık sınıfı' çalışmalarını tamamladı

Müzik alanındaki genç yeteneklerden Deniz Besim, Fransa’nın Nice kentinde düzenlenen Uluslararası Müzik Festivali kapsamındaki “piyano ustalık sınıfı” çalışmalarını başarıyla tamamladı.

Fransa’nın Nice kentinin Cimiez bölgesinde bulunan konservatuarda (Académie İnternationale d’Eté de Nice) 1-8 Ağustos 2022 tarihleri arasında düzenlenen organizasyona farklı ülkelerden birçok ünlü müzisyen ve yetenekli öğrenci katıldı.

Değişik müzik aletleriyle eğitim alan, toplamda 70’ten fazla gencin bir araya geldiği sanat dolu ortamda 40’a yakın öğrenci katılımıyla en kalabalık grup piyano sınıfları oldu. Tüm öğrenciler için oldukça yoğun bir çalışma temposundaki formal eğitimin arkasından her akşam bölgenin en çekici yapılarından biri olan tarihi manastırın avlusunda konserler düzenlendi.


Japonya, Çin, İtalya, İspanya, Fransa gibi ülkelerden gelen genç müzisyen adaylarının içinde yer alan Kıbrıslı Türk Deniz Besim, hem akademik anlamda hem de sosyal anlamda çok iyi düzenlenmiş bir organizasyon içinde bulunmuş olduğunu belirtti ve temsiliyetinin önemini kavradığını vurguladı.

Besim, geçen yıllarda yer aldığı Ada’nın Rüyası projelerinden ve Türkiye’de düzenlenen ustalık sınıflarından sonra, bu yaz yine bir Akdeniz kıyısında ancak daha uluslararası bir ortamda bulunmaktan dolayı kendini şanslı bulduğunu ve Pascal Rogé gibi önemli bir ustadan öğrendikleriyle müzikal yorumlarını geliştireceğini bildirdi.

Müzik eğitimine 5 yaşında Yılmaz Taner ile başlayan ve son 4 yıldır konser piyanisti Rüya Taner ile çalışmalarını sürdüren Deniz Besim, Fransa’da edindiği deneyimini Kıbrıs’taki birikimlerine ekleyerek hayatındaki tüm önderlerinden aldığı enerjiyle bu yıl katılacağı konserlerine hazırlanıyor.

Daha fazla bilgi için: https://academie-internationale-ete-nice.com/en

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar