KıbrısManşet

“Deneyeyim” derken ölümden döndü 


Devrim DEMİRLefkoşa’da bir parkta 50 TL karşılığı aldığı uyuşturucu maddeyi içtikten sonra fenalaşarak bayılan ve ardından tutuklanan İlyas Ateş aleyhindeki soruşturma tamamlandı. 3 gündür poliste tutuklu bulunan Ateş, dün teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.Kıdemli Yargıç Musa Avcıoğlu, zanlı İlyas Ateş’in yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışını yasaklayarak KKTC vatandaşı 1 kişinin 30 Bin TL, 1 kişinin ise 50 Bin TL kefalet senedi imza ederek serbest bırakılmasına emir verdi.

 

Soruşturma tamamlandı

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis memuru Mustafa Zor mahkemede verdiği ifadede, zanlı İlyas Ateş’in hafta sonu uyuşturucu suçu ile ilgili tutuklandığını anlattı. Polis memuru hastanene polisinden alınan bilgi üzerine 15 Nisan tarihinde rahatsızlanarak yoğun bakım servisine alınan zanlı İlyas Ateş’in pantolonunda, görevli hemşireler tarafından beyaz renk kâğıda sarılı 1 gram bonzai tespit edildiğini söyledi.

Soruşturma memuru İlyas Ateş’in sorgusunda uyuşturucuyu 15 Nisan tarihinde 50 TL karşılığında Lefkoşa’da satın aldığı yönünde gönüllü ifade verdiğini belirtti.

Zor,  zanlının uyuşturucuyu satın aldığı gün içtiğini ve baygın halde Lefkoşa Hastanesi yoğun bakım servisine kaldırıldığını ifade ederek, 17 Nisan tarihinde taburcu edilerek mahkeme emri ile tutuklandığını kaydetti.

Polis memuru zanlı hakkında başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek, İlyas Ateş’in uygun bir teminata bağlanması talebinde bulundu

 

Başa dön tuşu