Diğer SporlarSpor

Demir adamlar başarıyı anlattıIronman 70.3 Dünya Şampiyonasına katılan Cem Dağdelen ve Hüseyin Arhan dün Spor Gündem’in konuğu oldular

İLK KIBRISLI TÜRKLER
Nelson Mandela’nın adını taşıyan dev organizasyonda yarışarak finişi görmeleri bu başarılarına bir yenisini daha ekledi; onlar artık Dünya Şampiyonası’nda yarışan ilk Kıbrıslı Türk triatletler… 

Ironman 70.3 Dünya Şampiyonasına katılan Cem Dağdelen ve Hüseyin Arhan dün Spor Gündem’in konuğu oldular.

Yeşim Tuncel Kotak – Tonguç Kotak’ın dün BRT 1 HD’de yayaınlanan Spor Gündem’in konukları  Ironman 70.3 Dünya Şampiyonasına katılan Cem Dağdelen ve Hüseyin Arhan ikilisi, yarışı anlattılar.

 

İlk Kıbrıslı Türkler

ARES Spor Kulübü ve kulübün triatletlerinden Cem Dağdelen ve Hüseyin Arhan bugüne dek Türkiye Şampiyonlukları dışında üçüncü ülkelerden getirdikleri başarıları ile kendilerni ıspatlamış durumdalar.

Geçtiğimiz hafta sonu Güney Afrika’nın Port Elizabeth kentinde 4 bin 500 dolayında ‘Dünyanın En İyi’ sporcularıyla birlikte Nelson Mandela’nın adını taşıyan dev organizasyonda yarışarak finişi görmeleri bu başarılarına bir yenisini daha ekledi. Dünya Şampiyonası’nda yarışan ilk Kıbrıslı Türk triatletler oldular.

Başa dön tuşu