Magazin

Demet “Ateş” misali yakıyor


KENDİ BİLE İNANAMIYOR:

“Ateş” albümüyle ortalığı yakıp kavuran ünlü sanatçı Demet Akalın bana küçük bir çocukken “Kızım bak giderli şarkılarla Türkiye’yi sallayacaksın’ deselerdi gülerdim herhalde!” diyerek ulaştığı başarıya kendisinin bile inanamadığını belirtti  

 

Yıllarca söylediği şarkılarla rekorlar kıran Demet Akalın’dan çocukluk itirafı geldi. “Bana ‘Kızım bak Türkiye’yi sallayacaksın, 20 küsur sene giderli şarkılarla atların yularını sen tutacaksın’ deselerdi gülerdim herhalde; çünkü ben gayet pısırık, içine kapanık, özgüveni sıfır olan pısırık bir kızdım. Genç kızlığımda bir dükkanın önünden geçince, eve dönerken aynı dükkanın önünden geçmezdim laf gelmesin diye.” şeklindeki konuşmasıyla sempati kazanan ünlü sanatçı özel yaşamını ve müzik kariyerini anlattı.

İşte Akalın’ın takipçileriyle paylaştıkları:

 

Moda ikonu olarak değerlendirilmen hakkında ne düşünüyorsun?

Asla ikon olduğumu düşünmüyorum! Çoğu zaman konuşulacağını bildiğim için giyiniyorum, tabi bu markalar insanlar giysin diye yapılıyor ve alıyorum. Benim bile bazen beğenmediğim ama ”Kesin konuşulacak” dediğim kıyafetler oluyor fakat beni takip edersin ki ben hep eşofman giyiyorum. En son Ben Fero ile klip çektiğimizde ”Abla ne olur Gucci giyin, ben de Gucci giyeceğim” dedi. Yani bu benim işime saygımla alakalı bir durum, evet ben güzel paralar kazanabilirim ama işime de yatırıyorum. Kıyafetlerimin bu kadar konuşulması bile reklamım, hani diyorlar ya “Çirkin”, “Bedava verseler giyilmez”  ben böyle şeylere hiç takılmıyorum.

 

Türkiye starlarının dünyadaki konumu hakkında ne söylemek istersin?

Lütfen bunu kabul edelim, Türkiye’de bir tek dünya starı var o da Tarkan! Hiç kimse dünya starı olamayacak, ha Orta Doğu’da ünlü olabilirsiniz, başka yerlerde popüler olabilirsiniz ama Amerika sizin gibi genç güzel kızlar, genç güzel erkeklerle dolu. Keşke olsalar ama Türkiye’den çok zor! Pasaporttan bile geçerken bir Tarkan’ı bir Galatasaray’ı soruyorlar, o yüzden boş hayaller kurmasınlar.

 

Siyasete atılmayı hiç düşündün mü?

Hazır taze taze sinirler tepemdeyken, artık bu kadar bebek katliamından, tecavüzlerden, tacizlerden sonra inan düşünüyorum ciddi ciddi siyasete girmeyi!

 

“Ağlar O Deli” şarkısının hikayesi ne, boşanma sürecinde ilgili mi bu şarkı?

Tamamıyla beni anlatan bir şarkı ”Ağlar O Deli”. Okan Bey’in de albümde en sevdiği şarkı o. Şunu söylemeliyim şarkı tam o döneme denk geldi ama ben hiçbir zaman Ayla’ya Hakkı Yalçın’a ”Ay ben böyle acılar çekiyorum, bana böyle şarkılar yapın” demedim. Öyle denk geldi, güzel de oldu. Bu şarkılar da sahnelerimde en çok istenenlerden ”Esmer Yarim”, ”Seven Kızın Romanı” gibi klasik slowlarım arasına girecek.

 

 

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı