Spor

Demba Ba’dan Beşiktaş’a UEFA kolaylığı


Şampiyonluk hedefine kanalize olan A Takımı oyuncuları da bu konuda yönetime destek oluyor. Takımdaki tüm oyunculardan 2014’ten kalan alacakları olmadığına dair yazılı taahhüt aldı. Bu kağıdı son imzalayan isim Senegalli Demba Ba oldu.

İMZA ÇAĞRISI YAPILDIA takımla çalışan bütün oyuncular yönetime bu konuda kolaylık göstererek taahhütnameyi imzaladı. Kadroda görünüp takımla çalışmayan oyunculara da kulübe gelerek geçmiş dönemle ilgili alacaklarının olmadığına dair imza atmaları çağrısında bulunuldu. Şu anda bütün dikkatler, değişik gerekçelerle A takımla çalışmayan ancak, A takım kadrosunda gözüken oyuncuların imza atıp atmama kararına çevrildi.

AVRUPA İÇİN HAYATİ

Daha önce Galatasaray'ın da yaptığı bu uygulama kulüpleri Avrupa kupalarından men cezası almaktan kurtarmaya kadar giden bir dizi tehlikeden kurtarıyor. Daha önce Beşiktaş, eski yönetimin, futbolcu alacakları ve değişik beyanlarının doğru olmadığı gerekçesiyle 1 yıl Avrupa’dan men edilmişti. UEFA Finansal Fair Play kurallarına göre, kulüplerin futbolcu ve teknik adamlara borcu olmamalı. Bununla birlikte vergi borcu da olmamalı. 5 yıl üst üste zarar etmemek de gerekli. Bir tanesinde sorun çıktığında başta Avrupa kupalarına alınmama cezası olmak üzere pek çok yaptırım uygulanıyor.Başa dön tuşu