Köşe Yazarları

Değirmenlik derin bir oh çekti…
 

K-Pet Süper Lig’de Küçük Kaymaklı ile Değirmenlik’in karşı karşıya geldiği karşılaşma berabere tamamlandı ve maç sonunda Değirmenlik ligde kalmayı garantileyerek derin bir nefes aldı.

Karşılaşma boyunca futbolun vasatın üzerine çıkmaması maçın bir an evvel tamamlanıp eve gidelim havasında devam etmesine neden oldu. Tabii ki takımların bir iddialarının olmamasının yanı sıra gerçekten aşırı sıcağın bunda etkisinin fazla olduğunu düşünüyorum ve futbolculara da haksızlık etmek istemiyorum.

Özellikle Küçük Kaymaklı futbolcularının akıllarında şampiyonluğu ilgilendiren maçların skorlarının neden olduğunu pek de anlamış değilim. Karşılaşmaya dönecek olursak, Küçük Kaymaklı’nın Remzi’nin ayağından jeneriklik bir gol bularak öne geçmesine rağmen sahada yer alan 22 futbolcu arasında en çok göze batan Değirmenlik futbolcusu Andreas Parpas’tı. Parpas’ın fazlası ile mücadele etmesi ve her an oyunun içerisinde kalması ile Değirmenlik öne geçmeyi başardı. Diğer oyuncular Parpas’ın oynadığı oyuna ayak uydurabilmiş olsalar Değirmenlik’in üç puanı alması sürpriz olmayacaktı.

Karşılaşma genelinde sahada var olan oyuncular Değirmenlik takımından Parpas ve Amani olurken Küçük Kaymaklı da Samuel sahada yabancı oyuncu olduğunu izleyenlere hissettiren isimdi. Tabii ki Küçük Kaymaklı kalecisi Hasan Piro’nun kurtardığı penaltı ile karşılaşmanın adamı olduğunu es geçmemek gerekir.

Netice itibari ile Değirmenlik ilk kez mücadele ettiği K-Pet Süper Ligi’nde ligde kalmayı başararak başarılı bir sezon geçirmiştir. Ve özellikle Emirali başkanın şimdiden gelecek yılın hesaplarını yaptığını da tahmin ediyorum. Gelecek yıl Değirmenlik takımı ilk beş içerisinde olursa kimse buna şaşırmasın.

Öte yandan yardımcı hakem Doğan Elmalı’nın vermiş olduğu gol kararında doğru karar ürettiğini ve orta hakem Utku Hamamcıoğlu’nun da penaltı kararında yüzde yüz haklı olduğunu söylemem mümkün…Başa dön tuşu