SporSürmanşet

Davulcu: Zor bir maç bizi bekliyorHüseyin KÖPRÜLÜ
 Aksa Süper Lig ’de 8.haftada 15 puan ile averajla 4.sırada yer alan Lefke, 9.haftada konuk olacağı Cihangir deplasmanı için çalışmalarına devam ediyor.

Ayni puana sahip olan ve averajla 3.sırada yer alan Cihangir deplasmanına gidecek olan Lefke bu sezon dış sezon dış sahada mağlubiyet yüzü görmedi. Oynadığı 4 deplasman maçından 2 galibiyet 2 beraberlik elde eden Lefke, zorlu Cihangir deplasmanından da puan veya puanlarla dönmek için mücadele edecek. Lefke 6 maçtır kaybetmiyor.

 

Davulcu: “Son haftalarda zirve iddiası olanlarla karşılaşıyoruz”

 

Son iki maçından beraberlikle ayrılan Lefke’de Teknik Direktör Toygar Davulcu, son haftalarda hep üst sıralarda olan, şampiyonluk hedefi olan takımlarla karşılaştıklarını belirterek şunları söyledi: “ Son haftalarda zor maçlar oynadık. Hepsi şampiyonluk adayı olan takımlar. Bu haftada da zirve iddiası olan bir takım ile maçımız Cihangir maçı, zor geçmeye aday bir maç. Kendi sahasında iyi oynayan bir ekiple karşılaşacağız. Rakibe baskı kuran ve neticeye giden bir takım. Bu yüzden biz de çalışmalarımızı ona göre yapacağız.”

“Sakatlıklar bizi sıkıntıya sokuyor“

 

Lefke Futbol Takımı olarak dar bir kadroya sahip olduklarının altını çizen Davulcu, her kulüp gibi kendilerinin de sakatlıklardan dolayı zorluklar yaşadıklarını ifade etti. Davulcu şöyle devam etti:

“En büyük sıkıntı pandeminin etkisidir. Bir buçuk yılın verdiği zarar sonrasında sahalarda sakatlıklar artıyor her takım için. Tüm kulüpler bu sorunu yaşıyor. Bizim takımda da kas ve darbeye bağlı sakatlıklar yaşandı Gönyeli maçında. Son maçta Yakup sakatlandı. Bu hafta oynama ihtimali çok az. Aykut da Gönyeli maçında sakat sakat oynadı. Cihangir maçına yetişmesi zor görünüyor. Mehmet Özeralp da sakatlık yaşadı ve ilk antrenmanlara katılşamadı. Son güne kadar durumunu gözlemleyeceğiz. Ama riske de etmek istemeyiz. Genel olarak oynama ihtimalleri çok az görünüyor. Zaten kadro darlığımız var.  3 kişi birden eksilince daha da sıkıntı oluyor durumda.  Bu maçın sonrasında diğer 6 maçın 4’ü kendi sahamızda. Bu kez alt sıralardaki takımlarla oynayacağız. Tabiki her maç zor. Ama biz çalışarak yolumuza devam edeceğiz.”

Başa dön tuşu