FutbolSpor

David Beckham AB referandumundaki oyunu açıkladı


Eski İngiliz futbolcu, moda ve reklam yıldızı David Beckham, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nde kalıp kalmamasının oylandığı referandumda oyunun rengini açıkladı

Moda tasarımcısı Victoria Beckham’ın eşi, Manchester United ve İngiltere milli takımının eski yıldızı David Beckham, perşembe günü gerçekleşecek olan Avrupa Birliği’nde kalma referandumunda oyunu hangi yönde kullanacağını açıkladı.Futbolculuğunun yanı sıra seçkin bir reklam marka ve moda ikonu haline gelen 41 yaşındaki Beckham, referandumda, Avrupa Birliği’nde kalınması yönünde oy kullanacağını belirtti. Üç erkek, bir kız olmak üzere toplam dört çocuk babası yıldız futbolcu, çocuklarıyla birlikte “birleşik dünya”da yaşamak istediğini söyledi.

David Beckham, Instagram hesabından paylaştığı bu fotoğrafın altına oyunu birlikte kalmaktan yana kullanacağını yazdı. David Beckham, Instagram hesabından paylaştığı bu fotoğrafın altına oyunu birlikte kalmaktan yana kullanacağını yazdı.

Eski milli takım kaptanı, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, referandumun sonucu ne olursa olsun İngiltere’nin her zaman muhteşem olacağını düşündüğünü açıkladı.

“AVRUPA TAKIMLARINDA OLMAK AYRICALIK”

“Çocukluk kulübüm Manchester United’da en iyi yıllarımı geçirdim. Ryan Giggs, Paul Scholes, Nicky Butt ve Neville kardeşlerin de içinde bulunduğu genç İngiliz oyunculardan oluşan çekirdek grupla birlikte büyüdüm. Gary Pallister, Steve Bruce ve Paul Ince’den oluşan tecrübeli İngiliz oyuncular da vardı” diyen Beckham, takımın Danimarkalı kaleci Peter Schmeichel, İrlandalı Roy Keane ve Fransız Eric Cantona ile geliştiğini söyledi. Ünlü yıldız, Avrupa ülkelerinden takım arkadaşlarıyla birlikte Avrupa’daki takımlarda oynamanın bir ayrıcalık olduğunu sözlerine ekledi.

DAVID CAMERON’DAN DESTEK

“Biz, güçlü bir halk olarak canlı ve birleşik bir dünyada birlikte yaşıyoruz” diyen Beckham, çocuklarının ve torunlarının, sorunların birlikte çözülebildiği bu birleşik dünyanın bir parçası olmasını istediğini belirtti.

İngiltere Başbakanı David Cameron, ünlü yıldızın, perşembe günü gerçekleşecek oylama ile ilgili düşüncesini açıklamasından memnuniyet duyduğunu belirterek, “David Beckham çok net: Dünyanın sorunlarıyla yalnız değil birlikte yüzleşmeliyiz” sözlerini Twitter’da paylaştı.

“İLERİDE POLİTİKACI OLABİLİR”

Eski takım arkadaşları tarafından ileride politikada söz sahibi olması beklenen Beckham için Phil Neville, 2014 yılında Radio Times’a verdiği röportajda şöyle konuşmuştu:

“Onu gelecekte hükümet seviyesinde, İngiltere Futbol Federasyonu lideri olarak ya da Amerika’da ortalama olmayan işlerle meşgul olurken görebilirsiniz. O yaptığı hiçbir işi ortalama yapmaz zaten.”

YOKSUL ÇOCUKLAR İÇİN ÇALIŞIYOR

2005 yılından bu yana UNICEF İyi Niyet Elçisi olan Beckham, çocukların şiddetten uzak, yoksulluktan arınmış, güven içinde büyüdüğü bir dünya istediğini söyleyerek çalışmalarda bulunmasının yanı sıra yardıma muhtaç çocuklar için Birleşmiş Milletler kapsamında bir fon kurdu.Başa dön tuşu