Davanın kararı 14 Şubat’ta açıklanacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Mayıs 21, 2024
KıbrısManşet

Davanın kararı 14 Şubat’ta açıklanacak

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde, Irza geçmeye teşebbüs, kasti hasar, ciddi darp, şiddet kullanma tehdidi, cinsel saldırı, mülke tecavüz ve darp suçlarından yargılanan Cemal Uçar aleyhindeki yargı süreci devam ediyor

Evrim KAMALI


Dumlupınar’da 12 Mayıs 2013 tarihinde 50 yaşındaki S.A.’nın evine zorla girip, S.A’ya fiziksel şiddette bulunduktan sonra tecavüze teşebbüs etmekten yargılanan Cemal Uçar, aleyhine getirilen 7 davadan da suçlu bulundu.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ni oluşturan Başkan Nüvit Gazi, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip ve Yargıç Umut İnan’ın huzurunda görüşülen davada, Kâtip,  sanığı Irza geçmeye teşebbüs, kasti hasar, ciddi darp, şiddet kullanma tehdidi, cinsel saldırı, mülke tecavüz ve darp suçlarından suçlu bulup, mahkûm ettiklerini açıkladı.

Sanığın avukatı Ayşen Yarantürk, hafifletici nedenleri aktardı. Müvekkilinin 50 yaşında olduğunu ve pişman olduğunu belirten Yarantürk, sabıkasız olan sanığa mülayim davranılmasını talep etti. Başkan Nüvit Gazi, davayı, ceza kararı açıklanmak üzere 14 Şubat’a erteledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar