Kıbrıs

Davalarını tutuksuz bekleyecek


Girne Turizm Limanı’ndan giriş yapmak isterken üzerinde uyuşturucu madde ile yakalanan Can Avcıoğlu aleyhindeki soruşturma tamamlandı

Girne Turizm Limanı’ndan giriş işlemleri için beklerken, detektör köpek Zeyna’ya takılan zanlı Can Avcıoğlu aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Çorabında gizlenmiş 1 gram Hintkeneviri ile yakalanan Avcıoğlu, tutukluluk süresinin dolması üzerine dün teminat talebiyle yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlının davaları görüşülünceye kadar yurt dışına çıkışını yasaklayarak, 3 bin TL nakdi, KKTC vatandaşı 1 kişinin imza edeceği 50 bin TL’lik kefalet senedi imza ederek serbest bırakılmasına karar verdi.

 

17 yıldır KKTC’de yaşıyor

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Ahmet Bayram,  zanlı Can Avcıoğlu’nun Girne Turizm Limanı’ndan ülkeye giriş yapmak isterken tutuklandığını anlattı.

Polis memur, Zeyna’nın tepki vermesi sonucu zanlının üzerinde yapılan aramada çorabı içinde 1 gram ağırlığında Hintkeneviri ele geçirildiğini ve yapılan sorgulamada suçunu kabul ettiğini söyledi.

Bayram, soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek zanlının 17 yıldır ülkede ailesi ile birlikte kaldığını belirterek uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

 

Devrim DEMİR

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı