Diğer SporlarSpor

DAÜ’den çifte zafer


Hentbolda 2016-2017 sezonu, Federasyon Kupası finalleriyle sona ererken DAÜ sezonu çifte şampiyonlukla noktaladı.

Okan KARADEMİR

Hentbolda 2016-2017 sezonu, Federasyon Kupası finalleriyle noktalanırken Doğu Akdeniz Üniversitesi sezonu çifte şampiyonlukla kapadı.

Hentbolda bu yıl başarılı bir sezon geçiren DAÜ, Federasyon Kupası finallerinde  kadınlarda Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ni, erkeklerde ise KKTC Fenerbahçeliler Derneği’ni mağlup ederek müzesine iki kupa daha ekledi.

Kadınlarda DAÜ mutlu başladı mutlu bitirdi: 25-22

Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda oynanan Hentbol Federasyon Kupası final gecesinin ilk maçında kadınlarda Doğu Akdeniz Üniversitesi ile Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi karşılaştı.

Büyük çekişmeye sahne olan maçta DAÜ, UKÜ’yü 25-22 mağlup ederek şampiyon oldu.

Sezona Derviş Mişon Kupası ve Süper Kupa’yı kazanarak iyi bir başlangıç yapan DAÜ lig şampiyonluğunu YDÜ’ye kaptırsa da, Federasyon Kupası’nı kazanarak sezonu 3 kupayla noktaladı.

Erkeklerde bu sezon DAÜ fırtınası esti: 37-24

Final gecesenin ikinci maçı büyük erkeklerde sezona Derviş Mişon Kupası’nı kazanarak giren ve Ligi de şampiyon tamamlayan Doğu Akdeniz Üniversitesi ile bu sezon ligde ilk kez mücadele eden KKTC Fenerbahçeliler Derneği arasında oynandı.

İlk yarısı başa baş geçen ancak ikinci yarıda farka giden DAÜ, KKTC FB’yi 37-24 mağlup edip Federasyon Kupası’nın da sahibi oldu.

doğu-akdeniz-üniversitesi

Erkekler maçının ardından kupa töreni yapıldı. Kadınlarda ve erkeklerde şampiyon olan DAÜ’ye kupalarını Hentbol Federasyonu Başkanı Mustafa Akyön takdim etti.

Atatürk’te Aziz Yıldırım coşkusu yaşandı

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve bazı yöneticiler, dün akşam Atatürk Spor Salonu’nda DAÜ ile KKTC FB arasında oynanan Hentbol Federasyon Kupası finalini başından sonuna kadar izledi.

Fenerbahçe taraftarları salona gelen Aziz Yıldırım’ı tezahüratlarla karşıladı.

Maç sonunda Aziz Yıldırım, finalde kaybeden KKTC FB takımı sporcularını tebrik ederek birlikte anı fotoğrafı çektirdi.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı