EğitimYaşam

DAÜ’de Araştırma Laboratuvarları törenle açıldı


Fakültede gerçekleştirilen törende ilk konuşmayı yapan DAÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Özarslan, dünyanın bir çok önde gelen kuruluşu tarafından üniversitesinin kalitesinin tescil edildiğini anlatarak, açılışı gerçekleştirilen 3 labaratuvar ile eğitim kalitesinin daha da artacağını belirtti.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam da kalite konusunda üzerine düşeni yapmaya çalışan ve kendi ayakları üzerinde duran üniversitenin suni ve yapan gündemlerle oyalanmasının kabul edilir bir durum olmadığını kaydetti.

Dövizin arttığı ve siyasal çalkantının yaşandığı coğrafyada birlik ve beraberliğin son derece önemli olduğuna işaret eden Osam, eğitimde sürdürülebilirliğin önemli olduğunu dile getirdi.
Osam, açılışı gerçekleştirilen labaratuvarların üniversitenin kendi öz kaynakları ile yapıldığını söyleyerek, bunun kendi kendilerine yetebileceklerinin bir göstergesi olduğunu sözlerine ekledi.Osam’ın konuşmasının ardından Laboratuvarların açılışı gerçekleştirildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı