Kıbrıs

DAÜ’de 400’e Yakın Sağlık Profesyoneli Yemin Edecek


Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi mezunları, düzenlenecek yemin törenleri ile mesleğe ilk adımı atıyor.

 Yemin törenleri, Eczacılık Fakültesi binasının karşısında yer alan açık alan amfisinde gerçekleştirilecek. Tören programı kapsamında, DAÜ Eczacılık Fakültesi mezunları 5 Temmuz 2021 Pazartesi günü, saat 18:00’de, Sağlık Bilimleri Fakültesi mezunları 6 Temmuz 2021 Salı günü, saat 10:00’da, Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi mezunları ise 8 Temmuz 2021 Perşembe günü, saat 09:00’da gerçekleştirilecek olan törenlerle yemin ederek mesleğe ilk adımlarını atacaklar.

 

400’e Yakın Sağlık Profesyoneli Yemin Edecek

Törenler Saygı Duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayacak. Ardından müzik dinletisi ve protokol konuşmaları gerçekleştirilecek. Yemin törenleri, dekanlar ve bölüm başkanları eşliğinde genç mezunların mesleki ilkeleri üzerine yemin etmeleri ile tamamlanacak. Törenlerde 250’ye yakın Sağlık Bilimleri Fakültesi mezunu, 100’e yakın Eczacılık Fakültesi mezunu ve 12 Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi mezunu sağlık profesyoneli yemin edecek.Başa dön tuşu