Eğitim

DAÜ ile Özgür Sanat Tiyatro ve Kültür Derneği iş birliği protokolü imzaladıDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ile Özgür Sanat Tiyatro ve Kültür Derneği, sanatsal etkinlikler düzenlenmesini öngören işbirliği protokolü imzaladı.
DAÜ’den verilen bilgiye göre, DAÜ Rektörlüğü Vakıf Toplantı Odası’nda, protokole DAÜ Sosyal ve Kültürel İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Deniz İşçioğlu ile Özgür Sanat Tiyatro ve Kültür Derneği Başkanı Meryem Uygar imza koydu.Protokolde tiyatro, edebiyat, resim, karikatür, müzik, fotoğraf ve sanat tarihi alanlarında etkinlikler düzenlenmesi öngörülüyor.

Prof. Dr. İşçioğlu, imza töreninde yaptığı konuşmada DAÜ’nün akademik sorumluluklarının ötesinde, sanatla birlikte topluma yeni bir şeyler kazandırmayı ve toplumu sanat konusunda bilinçlendirmeyi hedeflediğini kaydetti.

Dernek Başkanı Uygar da DAÜ’nün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) en gözde ve köklü üniversitelerinden biri olduğunu belirterek, aynı zamanda sanata ve sanatçıya vermiş olduğu değer ile bilindiğini kaydetti. Sanatçının özgürce üretebilmesi için onlara alan açmanın ve motivasyon sağlanın da önemine işaret eden Uygar, protokolün halka, üniversiteye ve derneğe hayırlı olmasını diledi.

Tören sonunda Dernek Yönetim Kurulu Üyesi ve Şair Yalıner, Prof. Dr. İşçioğlu’na “Panayır” başlıklı yeni kitabını takdim etti.

Başa dön tuşu