Daha çok isteyen kazandı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Mayıs 24, 2024
Köşe Yazarları

Daha çok isteyen kazandı

2. Lig play-off finalinde maçı kazanmayı arzulayan, daha çok isteyen taraf Değirmenlik oldu ve Geçitkale karşısında haklı bir galibiyet elde ederek 1. Lig’in yolunu tuttu.

Lefkoşa Atatürk Stadı, dün gece oynanan son zamanların en kalabalık, en coşkulu ve de olaysız geçen maçlarından birine şahitlik etti.
Değirmenlik ve Geçitkale halkı takımlarını desteklemek için adeta Atatürk Stadı’na akın ettiler.
Taraftarlar maça en az takımları kadar iyi hazırlanmış.
Müzik sistemleri, şarkıları, tezahüratları, formaları, bayrakları, davulları, meşaleleri ile Süper Lig maçlarını kıskandıracak müthiş bir atmosfer oluşturdular.
Ve en güzeli de tabi ki böylesine heyecan dozu yüksek, stresli bir maçta herhangi bir tatsız olayın yaşanmaması.
Bu yüzden Değirmenlik ve Geçitkale halkına bize dün gece yaşattıkları bu nefis ortam adına teşekkür ederim.
Final maçına gelince, iki takım da sahaya 3-5-2 sisteminde dizilirken, Değirmenlik karşılaşmaya daha hızlı girdi.
Erken gelen gol ile rahatlayan Değirmenlik’te ilk 25 dakika içinde sakatlıktan dolayı iki mecburi oyuncu değişikliği yaşanınca devrenin son 15 dakikası Geçitkale baskısı altında geçildi.
İlk yarının son anlarında ise kazanılan penaltı ile skora denge getiren Geçitkale soyunma odasına da daha moralli gitti.
İkinci yarıda futbolcuların performansında büyük bir düşüş yaşandı. Tabi ki final maçının verdiği stresle birlikte iki takımda kontrolü elden bırakmak istemedi.
Büyük bir bölümü kaleyi uzaktan şutlarla yoklama ile geçen ikinci yarıda Değirmenlik’te bir mecburi oyuncu değişikliği daha olunca Muharrem hoca forvette sadece Suat’ı bırakarak orta alanı güçlendirdi.
Karşılaşmanın son anlarına girildiğinde ise bir kez daha, hakemin bitiş düdüğü çalmadan maçın bitmediğini gördük. 89’da Değirmenlik kornerden gelen topta bulduğu golle de yeniden dirildi.
Ve hemen ardından yıkık psikolojiyle Geçitkale defansının büyük hatasında yeşil-beyazlılar bir gol daha bularak maçın başından sonuna kadar rakibine oranla daha baskılı, daha istekli oyunuyla, maçın uzatmaya gidileceği düşüncesi oluştuğu anda 3-1 galip gelerek 1. Lig’e giden son bileti cebine koydu.
Karşılaşma boyunca Değirmenlik’in emniyet sibobu Talat hatasız oynarken, Geçitkale karşısında adeta Berlin Duvarı örerek, rakiplerine geçit vermedi.
İki tecrübeli isim Ali İmam ve Suat’ın kondisyonları ise 90 dakikaya yetecek kadar olmasa da, maça son noktayı koyan futbolcular oldu.
Geçitkale de ise tüm takım tecrübeli oyuncu Özgür’e bel bağlayınca istediği oyunu sahaya yansıtamadı. Rakibini geride bekleyen, üzerine gitmeyen Geçitkale, saldırmayınca da maçı uzatmaya götürürüm düşüncesi gerçekleşmedi.
Karşılaşmada Ecvet hoca ve yardımcılarından oluşan hakem triosu ise özellikle kritik noktalarda verdikleri kararlarla çok başarılı bir performans sergilediler.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar