Dağıtmayıp eve stokladılar - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Şubat 29, 2024
Kıbrıs

Dağıtmayıp eve stokladılar

Haspolat’ta Arden Gıda isimli iş yerinde çalışan 4 kişi, dağıtım için aldıkları bin 500 TL değerindeki biraları çaldılar

 

Devrim DEMİR


Haspolat’da faaliyet gösteren Arden Gıda isimli işyerinin müstahdemi olan zanlılar Saim Göksu, Abdulkadin Bay, Veysel Gezergün ve Vakkas Mutlutürk şirket deposundan satılan ürünleri çaldı.

Zanlılar, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad, zanlıların soruşturma maksatlı 1 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Koli koli bira çaldılar

Mahkemede ifade  veren Polis memuru Şükrü Ömürlü olayla ilgili bulguları aktardı.

Ömürlü,  zanlılar Saim Göksu, Abdulkadin Bay, Veysel Gezergün ve Vakkas Mutlutürk’ün Haspolat’ta faaliyet gösteren Arden Gıda isimli iş yerinde çalışan olduklarını ve iş yerinin deposundan dağıtım için almış oldukları Carlsberg ve Tuborg marka biralardan arta kalan bin beş yüz TL değerindeki 19 koli birayı şirkete teslim etmeyerek

zimmetlerine geçirdiklerini  kaydetti.

Polis, olayın 15 Ağustos  tarihinde rapor edildiğini ve ayni gün zanlıların  Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandıklarını belirtti.

Ömürlü, zanlı Saim Göksu’nun evinde  yapılan aramada, yatak odasında toplam 18 koli 50’lik Casberg ve Tuborg

marka biralar bulunarak emare olarak alındığını anlattı.

Ömürlü, zanlı Abdulkadin Bay’ın ikametgahında ise 2 koli carlsberg, 5 adet 50 cl kutu carlsberg marka biralar tespit edilerek emare olarak alındığını söyledi.

Polis memuru, zanlılar Veysel Gezergün ve Vakkas Mutlutürk’ün ikametgahında ise herhangi bir şey bulunamadığını belirtti.

Soruşturmanın yeni başladığını ifade eden Ömürlü, alınması gereken ifadeler olduğunu belirterek, depoda sayım yapılacağını bu sürede zanlıların birer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

 

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar