Spor

Dabovic’den “hayırlı kura”


KURAYI DABOVİC ÇEKTİ

Yakın Doğu Üniversitesi’nden ayrılan Sırp yıldız Ana Dabovic, Türkiye’nin elemelerdeki grup kurasını çekti. Dabovic’in çektiği kura sonucu Türkiye, Arjantin ve Kamerun ile ayni gruba düştü

Türkiye A Milli Basketbol Kadın Takımı'nın, 2016 Rio Kadınlar Olimpiyat Elemeleri'nin kuraları İsviçre'nin Cenevre kentinde çekilirken, kurayı Yakın Doğu Üniversitesi’nden ayrılan Ana Dabovic çekti.
13-19 Haziran tarihleri arasında Fransa’nın Nantes kentinde organize edilecek elemelerde Ay Yıldızlılarımızla birlikte; organizasyona ev sahipliği yapacak Fransa, İspanya, Belarus, Küba, Arjantin, Çin, Kore, Yeni Zelanda, Kamerun, Nijerya ve Venezuela mücadele edecek.

Kurayı Dabovic çekti
Yakın Doğu Üniversitesi’nden ayrılan Sırp yıldız Ana Dabovic, Türkiye’nin elemelerdeki grup kurasını çekti. Dabovic’in çektiği kura sonucu Türkiye, Arjantin ve Kamerun ile ayni gruba düştü.
Türkiye ilk maçını 14 Haziran’da Arjantin ve 15 Haziran’da da Kamerun ile yapacak.

Rio’ya nasıl gidebilir
Eleme maçlarında gruplarını ilk iki sırada bitiren takımlar çeyrek finale yükselecek. Çeyrek finalde takımlar çapraz olarak eşleşecekler ve çeyrek finalden galibiyetle ayrılacak olan 4 takım direkt olarak Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkını elde edecek. A Milli Kadın Takımımız grubunu ilk iki sırada bitirmesi halinde A Grubu'ndan gelecek takımla eşleşecek. Mağlup olan 4 takım ise kendi aralarında yarı final ve final mücadeleleri yapacaklar. Finalde galibiyete ulaşan takım da, son takım olarak Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkını elde edecek.Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı