Kıbrıs

“CypSec’ ’15 Konferansı” GAÜ’de başladı


GAÜ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, GAÜ Uluslararası Kongre Merkezi Spectrum Hall’de başlayan ve 17 Nisan Cuma gününe kadar devam edecek CypSec – KKTC Siber Güvenlik Konferansı’nın açılış konuşmalarını Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy ile Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu Başkanı Kadri Bürüncük yaptı.

Sunum, Enforsec Ltd. kurucusu ve OWASP Türkiye bölüm lideri Bünyamin Demir’in sunumuyla devam etti.

Günümüz dünyasında siber tehditlerin inanılmaz boyutlara ulaştığı, şirketlerin ve devletlerin bu konuya yatırımlarının arttığı vurgulanan konferansta, bireylerin kişisel verileri hedef alındığı, şirketler için daha büyük risklerin doğmasıyla gizlilik ihlalleri, iş kaybı ve hizmet kesintilerinin yaşandığı kaydedildi.

Bunların yanında devletler için ise daha derin ve sancılı süreçler oluştuğu ifade edildi.

Hackerlar ve Güvenlik uzmanlarının birbiriyle yarışacağı CypSec’15 bünyesinde,  finale kalanların sürpriz hediyeler ile ödüllendirileceği CTF (Capture the Flag) yarışması ve 1 gün boyunca sürecek olan çeşitli eğitimler düzenleneceği bildirildi.

Toplam 3 gün sürecek konferansın son gününde Web uygulama Güvenlik Testleri, Ağ ve Sistem Güvenliği, Linux Temelleri gibi konular ele alınacak.
Başa dön tuşu