BasketbolSpor

‘Cumhuriyet’in finali: YDÜ-Koopspor


Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen Cumhuriyet Kupası’nda finalistler belli oldu

FİNAL 21 KASIM’DA

Cumhuriyet Kupası finalinde Yakın Doğu Üniversitesi – Koopspor 21 Kasım Perşembe akşamı saat 19.00’da NEU RA 25 Spor Salonu’nda karşılaşacaklar ve maç BRT 2’den naklen yayınlanacak

 

Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen Cumhuriyet Kupası’nda finalistler belli oldu

YDÜ RA-25 Spor Salonu’nda oynanan Soyerspor-Yakın Doğu Üniversitesi ve Girne Amerikan Üniversitesi-Koopspor maçlarının ardından  finale kalan takımlar belli oldu.

Yakın Doğu Üniversitesi ile Koopspor 21 Kasım Perşembe akşamıfinalde mücadele verecekler. Maç saat 19.00’da başlayacak ve BRT 2’den naklen yayınlanacak

 

İlk finalist YDÜ: 75-58

Hakemler: Çetin Yardım, Tugay Yazgan, Deniz Orhunöz

YDÜ: Lashard (19), İhsan (3), Erdal (6), Kemal (2), Günay (12), Ahmet (8), Batu,Palmer (12), Baran, Coşkun (5), Alp (8)

Soyerspor: Dıon (4), Mert (12), Osman, Ozan (12), Çağın, Behiç (10), Mustafa (6), Fırat (9), Hasan, Abası (5)

1.periyot: 28-12

İlk yarı: 42-24

3.periyot: 54-37

Yakın Doğu Üniversitesi, Soyerspor’u 75-58 yenerek yarı finale çıkan ilk takım oldu.

Maçın başlamasının ardından oyuna ağırlığını koyan YDÜ, devreyi 42-22 önde kapadı. İkinci devrede farkın kapanmasına izin vermeyen YDÜ, mücadeleyi 75-58 kazanarak finale yükseldi.

YDÜ’de 19 sayı atıp 8 ribaunt toplayan Lashard Anderson öne çıkan isim oldu.

 

Koopspor, GAÜ’yü eledi: 82-67

Hakemler: Nusret Sırdar, Hatice Ersözlü, Ali Kozok

Koopspor: Temur (20), Mert (3), Mandic (20), Sercem (2), Mıskovic (15), Alpay (4), Kemal (15), Tuğberk (3)

GAÜ: Hakan (1), Erdem (11), Can, Atilla, Bert (8), Uraz (3), Halil (4), Kutay (24), Arif (2), Batuhan (14)

1.periyot: 17-24

İlk yarı: 40-34

3.periyot: 67-51

Cumhuriyet Kupası’nda finale kalan ikinci takım Koopspor oldu.

İlk devresi çekişmeli geçen ve GAÜ’nün önde götürdüğü mücadelede sonradan toparlanan Koopspor skor üstünlüğünü eline geçirdi ve mücadeleyi 82-67’lik skor ile kazanarak finalde YDÜ’nün rakibi oldu.

GAÜ’den oyuncu Erdem Tiryakioğlu ilk devrede, Koopspor’da ise koç Emrah Güven ikinci devrede diskalifiye edildiler.

 



Başa dön tuşu