CTP’de Seçim Startı, Hedef Tek Başına İktidar! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Kıbrıs

CTP’de Seçim Startı, Hedef Tek Başına İktidar!

CTP erken genel seçim hazırlarını başlattı. Kısa süre önce yapılan kongrelerde yenilenen ilçe yönetim kurullarında görev alanlar geçtiğimiz gün bir araya gelerek seçim örgütlenmesi üzerine uzun saatler toplantı yaptı. Örgüt sekreteri Niyazi Düzgün başkanlığındaki toplantıda, genel başkan Özkan Yorgancıoğlu, genel sekreter Asım Akansoy ile kadın ve gençlik örgütlerinin genel başkanları da yer aldı.
Yorgancıoğlu: İktidar çalışmaları başladı
Genel başkan Özkan Yorgancıoğlu erken seçim önergesinin Meclis’te onaylandığı gün gerçekleşen toplantıda yaşananları partililere aktardı. Yorgancıoğlu, kayıkçı kavgasına dönen konuşmaların zaman kaybından başka bir şey olmadığını erken seçim isteyen bazı kişilerin daha erken seçime neden hayır dediklerini anlamadığını belirtti. Yorgancıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
“CTP, muhaliflerle olan görüşmesinde ilk gün ne deniyse şu anda da aynı şeyi söylüyor. Ne birine can simidi olma ne de diğerine arka çıkma gibi bir görevimiz var. Ben CTP Genel Başkanı olarak Parti Meclisi’nin aldığı kararı uygulamak, kollamak durumundayım. Meclis’teki grubumuz ilk gün ne dediyse şimdi de aynı şeyi söylüyor. Meclis kürsüsüne çıkıp da CTP’yi döveceğim diye boş yere vakit kaybetmenin anlamı yok. Seçim en erken zamanda olacak. Halk icraat bekler. Partililerimiz, 28 Temmuz’un seçim tarihi olduğunu bilerek CTP’nin tek başına iktidar olması için çalışmalarını tamamladır.”
Akansoy: UBP Hükümeti’nin ensesindeyiz
Genel sekreter Asım Akansoy da partililere hitap ettiği konuşmasında CTP’nin birinci parti olduğunu ancak son ana kadar çok çalışılması gerektiğini vurguladı. CTP’nin hayata geçirmek istediklerini yapabilecek güçte olması gerektiğini vurgulayan Akansoy, güçlü bir iktidarın ülkede istikrarı sağlayacağını ve köklü reformları gerçekleştirmenin mümkün olacağını söyledi.
“Erken seçim önergesinin Meclis’ten geçmesiyle seçim sathına girilecek ve 60 gün yasakları çok kısa bir süre sonra başlayacaktır” diyen Akansoy, bu çerçevede seçim yasaklarının başlayacağı 30 Mayıs tarihine kadar UBP Hükümeti’nin, görevden gitmeden dört yıldır yaptığı gibi istihdam, vatandaşlık, ihale, arsa dağıtmaya kalkmasının hesabının çok sert sorulacağını söyledi. Akansoy, “Çok net bilinmelidir ki CTP bunu asla yanlarına bırakmayacaktır. UBP’nin bu yöndeki tüm girişimleri hukukçularımız ve partililerimiz tarafından yakinen izleniyor, bardak çoktan taşmış durumdadır” dedi.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar