CTP: Sessiz kalanlar, tarihin tozlu sayfalarında kara bir leke olarak yerlerini alacaktır - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Kasım 30, 2022
KıbrısManşet

CTP: Sessiz kalanlar, tarihin tozlu sayfalarında kara bir leke olarak yerlerini alacaktır

Başaran Düzgün

Türkiye’ye girişi engellenen Genel Yayın Yönetmenimiz Başaran Düzgün ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Cumhuriyetçi Türk Partisi, “kendi halkının yanında durmayan, kendi insanının özgürlüğünün elinden alınmasına sessiz kalanlar, tarihin tozlu sayfalarında kara bir leke olarak yerlerini alacaktır” yorumunu yaptı.

Yapılan açıklama şöyle;


Havadis Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni, Gazeteci Sayın Başaran Düzgün’ün, dün Türkiye Cumhuriyeti’ne giriş yapmak isterken N-82 kodlu gerekçeyle girişi engellenmiştir. Son yıllarda Kıbrıslı Türk aydınların, anti demokratik uygulamalarla Türkiye Cumhuriyeti’ne girişlerinin engellenmesi halkasına Başaran Düzgün’ün de eklenmesi kesinlikle kabul edilemez bir durumdur. Tıpkı diğer aydınlara konulan giriş yasaklarında olduğu gibi, Başaran Düzgün’ün de Türkiye Cumhuriyeti’ne girişinin engellenmesinin ardından, yine Kıbrıs Türk makamlarında oturan kişiler sessizliklerini korumakta, kendi halkının çıkarlarını savunmayarak bizleri şaşırtmamaktadırlar. Kıbrıslı Türklerin, artık kendi halkının bile çıkarlarını savunmaktan aciz kalan bu gayri meşru hükümet ve müdahalelerle Cumhurbaşkanlığı makamına oturtulan Ersin Tatar’dan hiçbir beklentisi kalmamıştır.

İnsanlarımızın seyahat özgürlüklerinin ellerinden alınması, asla kabul edilebilir bir durum değildir. CTP olarak, nasıl ki geçmişte çeşitli gerekçeler gösterilerek Türkiye Cumhuriyeti’ne giriş yapamayan aydınlarımızın yanında durduysak, bugün de aynı şekilde Gazeteci Başaran Düzgün’ün yanında olduğumuzu belirtir ve Sn. Düzgün’e dayanışmamızı bildiririz. Unutulmamalıdır ki, kendi halkının yanında durmayan, kendi insanının özgürlüğünün elinden alınmasına sessiz kalanlar, tarihin tozlu sayfalarında kara bir leke olarak yerlerini alacaktır.

 

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
1
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar