KıbrısManşet

CTP Gençlik Çalıştay’ı bugün yapılıyorCumhuriyetçi Türk Partisi’nin gençlik politikalarına yön vermek amacıyla düzenlediği çalıştay bugün Girne’de gerçekleşiyor.

5 ayrı konu başlığı altında gençlerden gelecek fikirlerin ele alınacağı çalıştaydan çıkacak sonuçlar, gençlere yönelik parti programının oluşturulmasına ışık tutacak.

Dome Otel’de yer alan Çalıştayın açılışında konuşan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, gelişen teknoloji ile birlikte gençlerin apolitik oldukları yönünde bir kanı oluştuğunu dile getirerek, bunun yanlış bir kanı olduğunu; gençlerin teknolojiyi de kullanarak kendi politik düşüncelerini etkin bir şekilde ifade ettiklerini söyledi.

Gençlerin yeni fikirlerle ekonomiye de yön vermeye başladığını kaydeden Erhürman, partilerin gençlerin düşüncelerini yansıyan parti programı hazırlama konusunda eksiklik yaşadığını belirtti.

Bugün gerçekleşen Çalıştaydan çıkacak sonuçların CTP’nin Gençlere yönelik parti programının hazırlanmasına katkı sağlayacağını vurgulayan Erhürman, çalıştaya katılan herkese teşekkür etti.

Eğitim, Ekonomi, Sosyal ve Kültürel Alanlar, Aile İlişkileri ve Özerk Gençlik, katılım ve Aktif Yurttaşlık konularının ele alınacağı çalıştay bu akşam sona erecek.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı