Diğer SporlarSpor

Çouklarımız Viyana’yı kuşattı


Viyana’da hafta sonu gerçekleşen Uluslararası Avusturya Fit-Kids Grand-Prix’inde mücadele eden çocuk sporcularımız 4 şampiyonluk ve 1 dördüncülük elde etti

Okan KARADEMİR

Viyana’da hafta sonu gerçekleşen Uluslararası Avusturya Fit-Kids Grand-Prix’inde sporcularımız başarılı sonuçlara imza attı.

Avusturya’nın Viyana şehrinde 1-4 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen şampiyonada 10 ülkeden 3000’i aşkın sporcu mücadele ederken ülkemizi ise NEV Çocuk Fitness Milli Takımı temsil etti.

Şampiyonada, NEV Çocuk Fitness Milli Takımı adına uluslararası hakem ve antrenör Neval Çelebioğlu Akgürgen nezaretindeki sporcularımız 4 şampiyonluk ve 1 dördüncülük kazanarak büyük başarı elde etti.
Fit-Kids 6 yaşta Armin Tuğberk, 10 yaşta Asya Güzen, 11 yaşta Helin Zaim ve 14 yaşta Yasmin Ferah Racioğlu kendi kategorilerinde şampiyonluğa ulaşan isimler oldu. Acrobatic-fitness 13 yaş kategorisinde ise Tara Tantura dördüncülük elde etti.

Kafilede yer alan KKTC Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu Başkanı Ali Dahlameroğlu, şampiyonada mücadele eden sporcularımız ve antrenör Neval Çelebioğlu Akgürgen’i tebrik ederek başarılarının devamını dilerken Akgürgen ise ülkemizi uluslararası arenada temsil etmeye ve bu tip başarıları almaya devam edeceklerini açıkladı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı